• Start
 • Wiadomości
 • Rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Złotników i Jubilerów „Bursztynowe Rzemiosło”

Rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Złotników i Jubilerów „Bursztynowe Rzemiosło”

W środę, 23 marca, drugiego dnia Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii AMBERIF SPRING 2022 w Ergo Arenie, odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Bursztynowe Rzemiosło 2022. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wekowych: juniorzy oraz seniorzy. Wyłonieni laureaci zostali docenieni za umiejętności w tradycyjnych i nowoczesnych technikach złotniczych.
23.03.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gdańsk, Ergo Arena. Konkurs Bursztynowe Rzemiosło 2022 został rozstrzygnięty, a laureaci uhonorowani. gratulujemy!
Gdańsk, Ergo Arena. Konkurs Bursztynowe Rzemiosło 2022 został rozstrzygnięty, a laureaci uhonorowani. gratulujemy!
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Ogólnopolski Konkurs Złotników i Jubilerów „Bursztynowe Rzemiosło”, organizowany przez Komisję Branżową Złotników Jubilerów przy Pomorskiej Izbie Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw, odbył się już po raz 19. Tematem tegorocznej edycji był „Bursztyn naszym skarbem - biżuteria”.

- Udział w konkursie umożliwia dalszy rozwój zawodowy, ma za zadanie promocję umiejętności osób od wielu lat wykonujących ten zawód – zarówno seniorów, których prace wyróżniają się niezwykłym kunsztem, jak i młodych ludzi uczących się lub dopiero rozpoczynających pracę złotnika-jubilera - podkreślają organizatorzy.

 

Uroczystość towarzyszyła trwającym w dniach 22-24 marca Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii AMBERIF SPRING 2022
Uroczystość towarzyszyła trwającym w dniach 22-24 marca Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii AMBERIF SPRING 2022
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

6 laureatów i 3 wyróżnienia

Komisja Konkursowa Bursztynowe Rzemiosło obradująca w dniu 28 lutego 2022 roku, w składzie: Małgorzata Wokacz-Zaborowska - przewodnicząca komisji konkursowej, dyrektor Pomorskiej Izby Rzemieślniczej; Waldemar Sawa - komisarz konkursu, starszy Cechu Rzemiosł Artystycznych; Robert Zięba - członek zarządu Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich; Zbigniew Strzelczyk - Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu; Dorota Cenecka - Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników; Włodzimierz Luks - Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Gdyni oraz Andrzej Mikołajczyk - Komisja Branżowa Złotników Jubilerów, postanowiła przyznać następujące nagrody:

W kategorii seniorzy

 • I miejsce za pracę „Nie ten wschód” - Grzegorz Tryjefaczka
 • II miejsce za pracę „Splash” - Bohdan Hołub
 • III miejsce za pracę „Klucz do bursztynowej Komnaty” - Agnieszka Mroczkowska

W kategorii juniorzy

 • I miejsce za pracę „Na straży skarbu Bałtyku” - Dominik Rybok
 • II miejsce za pracę „Eliksir” - Julia Gąsior
 • III miejsce za pracę „Bursztynowe Wzgórze” - Izabela Smejda

Wyróżnienia w kategorii juniorzy otrzymali:

 • Wiktoria Ujma za pracę „Untamed flower”,
 • Iga Piasecka za pracę „Efekt motyla”,
 • Katarzyna Małysa za pracę „Kolia z naturalnym bursztynem”.

Laureaci otrzymali dyplomy od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz różne nagrody rzeczowe i narzędzia sponsorowane przez Urząd Miejski w Gdańsku i Gdyni, Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gdyni, Adam Pstrągowski z firmy S&A oraz Tadeusz Zdunek z firmy Premium Zdunek.

AMBERIF SPRING 2022. Zobacz fotorelację z pierwszego dnia Targów Bursztynu

TV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska