• Start
  • Wiadomości
  • Ogólnopolska „Noc Biologów” w piątek na Uniwersytecie Gdańskim

Ogólnopolska „Noc Biologów” w piątek na Uniwersytecie Gdańskim

Kuchnia molekularna, świat roślin mięsożernych, naturalne antybiotyki - to tylko wybrane tematy „Nocy Biologów” na Uniwersytecie Gdańskim w piątek, 10 stycznia. Wydarzenia w ramach ogólnopolskiej akcji promującej nauki biologiczne będą się odbywać na Wydziale Biologii UG oraz Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG GUMed. Wstęp wolny, na niektóre wydarzenia trzeba się zarejestrować.
07.01.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, dni otwarte UG w marcu 2019 r.
Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, dni otwarte UG w marcu 2019 r.
Anna Rezulak/KFP

 

Studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Biologii UG i Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed przygotowali kilkadziesiąt propozycji warsztatów, wykładów, laboratoriów i pokazów z różnorodnych dziedzin biologii i biotechnologii.

Będą opowiadać o swoich badaniach i pasjach, odkrywać tajemnice laboratoriów i hodowli, pokazywać to, co wydaje się niewidoczne oraz wyjaśniać zagadkowe dla zwykłych zjadaczy chleba zagadnienia. Wydarzenia przygotowano z myślą o odbiorcach z każdej grupy wiekowej. 

Na Wydziale Biologii UG oraz Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed „Noc Biologów” rozpocznie się już o godzinie 15, a potrwa do godz. 20.

 

O początkach „Nocy Biologów”

Idea „Nocy Biologów” narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas licznych spotkań otwartych dla społeczności miasta i regionu. Tysiące odwiedzających budynek dzieci, młodzieży i dorosłych były inspiracją do zorganizowania w całej Polsce tego typu przedsięwzięć. Pomysł wsparła Konferencja Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich, powierzając Wydziałowi Biologii UAM koordynację pierwszej „Nocy Biologów” w styczniu 2012 roku. W najbliższy piątek odbędzie się więc już IX edycja ogólnopolskiego wydarzenia, a z każdym rokiem do inicjatywy dołączają kolejne uczelnie.

 

Szczegółowy opis wydarzeń i rezerwacja miejsc (tam, gdzie jest wymagana) tylko na ogólnopolskim portalu Nocy Biologów (imprezy i rezerwacje dla Wydziału Biotechnologii oraz Biologii). TV

Historyczne dzwony powróciły do Gdańska