• Start
  • Wiadomości
  • Odwołanie Nextbike Polska do KIO odrzucone. Oferty w przetargu na nowe MEVO do 19 lipca

Odwołanie Nextbike Polska do KIO odrzucone. Składanie ofert w przetargu na nowe MEVO do 19 lipca

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie Nextbike Polska SA w restrukturyzacji, który domagał się m.in. przedłużenia terminu składania ofert o pół roku (do listopada). Po wprowadzeniu kolejnych zmian do warunków zamówienia, termin składania ofert na nowe Mevo został wyznaczony na poniedziałek 19 lipca.
( Publikacja: 08.07.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Miejmy nadzieję, że nowe Mevo już wkrótce znów nakręci metropolię...
Miejmy nadzieję, że nowe Mevo już wkrótce znów nakręci metropolię...
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

7 lipca odbyła się kolejna rozprawa przed Krajową Izbą Odwoławczą w związku z trzecim już odwołaniem Nextbike Polska SA w restrukturyzacji w postępowaniu na nowe Mevo. Izba uznała, że odwołanie Nextbike Polska SA w restrukturyzacji jest niezasadne ze względu na wprowadzone wcześniej zmiany w warunkach zamówienia. Firma domagała się nie tylko drobnych zmian w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, ale również zmiany terminu składania ofert i przesunięcia go o pół roku.

 - Spółka Nextbike Polska w restrukturyzacji przyznała tym samym, że nie jest gotowa na złożenie oferty, a co najważniejsze na spełnienie oczekiwań mieszkańców, którzy od dawna czekają na powrót Mevo - komentuje Michał Glaser, prezes Zarządu OMGGS. 

 

KIO również i to żądanie uznała za bezzasadne. Nextbike Polska SA w restrukturyzacji zostanie także obciążony kosztami rozprawy. 

 

19 lipca - termin składania ofert na nowe Mevo

Przypomnijmy - w trwającym od kwietnia 2020 r. dialogu konkurencyjnym dotyczącym nowego Mevo biorą udział trzy firmy: konsorcjum BikeU i Freebike, firma Marfina (Movienta) z podwykonawcą Geovelo oraz Nextbike Polska SA w restrukturyzacji.

Po zakończeniu rozmów z wykonawcami - 26 stycznia 2021 r. OMGGS przesłał zaproszenia do składania ofert. Wtedy rozpoczęły się odwołania Nextbike Polska SA w restrukturyzacji do Krajowej Izby Odwoławczej dotyczące określonych przez OMGGS wymogów dotyczących sposobu realizacji zamówienia:

Po ostatniej rozprawie 7 lipca 2021 r. KIO nie uwzględniło żądań spółki w podtrzymywanym przez nią zakresie i obciążyła ją kosztami rozprawy. OMGGS czeka na oferty od wykonawców do 19 lipca. 

 

Jakie ma być nowe Mevo?

Nowe Mevo ma być systemem mieszanym złożonym z co najmniej 4099 rowerów (w tym 1000 tradycyjnych), 717 stacji rowerowych, abonament miesięczny ma wynieść 29,99 zł, w każdej z 16 gmin będą punkty ładowania baterii, będzie możliwość wypożyczenia roweru z rozładowaną baterią. Umowa z nowym operatorem ma być podpisana na 90 miesięcy. System swoim zasięgiem obejmie 16 gmin – dotychczasowe 14 (Gdańsk, Gdynia, Sopot, Żukowo, Reda, Pruszcz Gdański, Tczew, Sierakowice, Rumia, Somonino, Stężyca, Kartuzy, Puck i Władysławowo), a także dodatkowo Kolbudy i Kosakowo.

oprac. IB