Nowy Ratusz promuje czytelnictwo. Dziś festyn z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Na czwartek, 21 kwietnia - w godz. 10.00 do 12.00 - w Nowym Ratuszu zorganizowano festyn podsumowujący Światowe Dni Książki i Praw Autorskich. Podczas dwugodzinnej imprezy przewidziane są liczne atrakcje dla uczniów.
20.04.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Festyn z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w 2018 roku
Tak było na festynie z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w 2018 roku
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Rada Miasta Gdańska propaguje obchodzenie tego święta już od 2006 roku. Wspólnie z Pałacem Młodzieży organizowane są liczne konkursy skierowane do uczniów gdańskich szkół i bibliotek szkolnych. W tym roku odbył się także konkurs filmowy „CZYTAMY - NAGRYWAMY”, który polegał na nagraniu przez młodzież krótkiego zwiastuna ulubionej książki.

- Cieszymy się, że uczniowie nadal chętnie czytają książki, nie tylko lektury szkolne, a liczba zgłoszeń do konkursów czytelniczych nie maleje. Wierzymy, że nasze wydarzenie oraz konkursy organizowane przez Radę Miasta Gdańska i Pałac Młodzieży w Gdańsku, przyczyniają się do szerzenia kultury czytania wśród młodzieży szkolnej - mówi Agnieszka Owczarczak, Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska.

Quizy, pokazy, występy

Podczas dwugodzinnej imprezy przewidzianych jest wiele atrakcji dla uczniów. Oprócz wręczania nagród laureatom konkursów, na dziedzińcu Nowego Ratusza zorganizowane będą zajęcia plastyczne, odbędą się quizy z nagrodami, pokazy i występy młodzieży. Na dzieci czekać będzie wata cukrowa i popcorn. W trakcie zabawy rozstrzygnięty zostanie także konkurs na „Najlepiej przebraną szkołę” (uczniów zachęcono do przebrania się za ulubionych bohaterów książek).

Więcej wydarzeń związanych ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich odbędzie się w Gdańsku w sobotę - szczegóły wkrótce.