Nowe mieszkania dla 55 rodzin. Lokatorzy otrzymali klucze

Nowi lokatorzy TBS Motława otrzymali klucze do wymarzonych mieszkań. W środę, 23 grudnia, tuż przed Świętami, Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska wręczyła klucze do mieszkań w budynku przy ul. Piotrkowskiej 66.
23.12.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Klucze dla mieszkańców - piękny świąteczny prezent
Klucze dla mieszkańców - piękny świąteczny prezent
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

– W Gdańsku konsekwentnie budujemy nowe mieszkania, dla tych którzy tego najbardziej potrzebują. Mieszkanie jest jednym z elementów brania odpowiedzialności za swoje życie. Bardzo się cieszę, że wśród tych 55 mieszkań są także takie, do których wprowadzą się osoby, które wzięły udział w różnych programach społecznych i ponownie nauczyły się tej odpowiedzialności. Teraz będą mieli swoje mieszkania, za które również będą musieli wziąć odpowiedzialność – mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

To kolejny etap realizacji zabudowy mieszkaniowej w rejonie ulicy Piotrkowskiej przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego Motława. W budynku powstało 55 mieszkań. Wyposażenie budynku: standard mieszkań - pod klucz, winda osobowa, wykładziny, kafle na ścianach i posadzce w łazienkach i aneksach kuchennych, drzwi wewnętrzne, armatura wod-kan. Budynek jest podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. Powierzchnie mieszkań mają od 31 do 62 m kw.

– Tu kluczem do sukcesu jest partnerstwo. Często słyszymy, że miasto coś zrobiło. Tak naprawdę miasto to są partnerzy. Jeżeli chodzi o ten budynek, to jednym z partnerów jest oczywiście TBS Motława. Ale partnerami są też różne organizacje pozarządowe, takie jak Towarzystwo Pomocy imienia świętego Brata Alberta, Stowarzyszenie Prometeusz, czy organizacje, które współpracują z nami w ramach Gdańskiego Programu Mieszkalnictwa Społecznego. Wykorzystujemy potencjał wszystkich partnerów, aby wspólnie budować nasze miasto – tłumaczył Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju

 

W tym budynku zamieszka 55 rodzin. Powierzchnie mieszkań mają od 31 do 62 m kw
W tym budynku zamieszka 55 rodzin. Powierzchnie mieszkań mają od 31 do 62 m kw
fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Nowi mieszkańcy

Wśród nowych lokatorów znaleźli się absolwenci programów dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym m.in. trzy osoby, którym przyznano lokal docelowy po ukończeniu pobytu w lokalach wspomaganych, trzy osoby z Centrum Treningu Umiejętności Społecznych po ukończeniu pobytu, kolejne dwie osoby po ukończeniu programu ,,Osiedle-Sitowie'', natomiast pomoc w formie mieszkania ze wsparciem z Gdańskiego Programu Mieszkalnictwa Społecznego otrzymają dwie osoby, które po zakończeniu terminu najmu będą miały szanse na otrzymanie umowy na czas nieokreślony.

Wszystkie osoby uzyskały pozytywną rekomendację podzespołów kwalifikujących oraz spełniły kryteria dochodowe. Pozostałe lokale zamienne otrzymają mieszkańcy z tytułu wykwaterowań inwestycyjnych, rewitalizacyjnych bądź ze względu na zły stan budynku.

Priorytetem w wyborze był również aspekt społeczny, znaczny stopień niepełnosprawności oraz nadmetraż tj. przesłanki stanowiące obowiązujące zasady w zakresie zamian lokali komunalnych.


Budynek przy ul. Piotrkowskiej 66 został wybudowany przy współfinansowaniu ze środków Miasta w wysokości 12 282 424,66 zł, środków własnych TBS w wysokości 1 241 823,55 zł oraz Banku Gospodarstwa Krajowego, przy czym wartość zwrotu z Funduszu Dopłat wyniosła 5 588 205,97 zł.


ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z WRĘCZENIA KLUCZY NOWYM MIESZKAŃCOM

 

TV

Miłe chwile w Radzie Miasta