• Start
  • Wiadomości
  • W 100czni, za darmo, co środę. Gdańska scena muzyczna w najlepszym wydaniu

Nie znacie? To posłuchajcie - w 100czni gdańska scena muzyczna w najlepszym wydaniu

Janka, The Fruitcakes, Syny, The Pau, Nagrobki, Ffrancis i Popsysze to zespoły, których uważnym obserwatorom trójmiejskiej sceny muzycznej przedstawiać nie trzeba. Do końca lata posłuchać ich możemy na koncertach organizowanych przez portal Nowe idzie od morza w 100czni. Start o godz. 20 w każdą środę. Wstęp wolny.  
14.07.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
100cznia to kontenery, postindustrialny krajobraz, dobre jedzenie i świetna muzyka. Nz.: koncert zespołu Algorhythm, który odbył się 13 czerwca
100cznia to kontenery, postindustrialny krajobraz, dobre jedzenie i świetna muzyka. Nz.: koncert zespołu Algorhythm, który odbył się 13 czerwca
Jakub Knera


Latem duszne sale koncertowe chętnie zamieniamy na otwarte przestrzenie. Taką możliwość dają nam portal Nowe idzie od morza i klub 100cznia, organizując - już drugi rok z rzędu - koncerty zespołów z Trójmiasta w klimatycznej przestrzeni stoczniowej. 

- Rok temu pomysł powstał dość spontanicznie - mówi Knera. - W tym roku pracowaliśmy nad programem dłużej i dzięki wsparciu miasta Gdańsk koncerty mogą odbywać się co tydzień. Nie powtarzamy programu z ubiegłego roku, stylistycznie też jest bardzo różnie.

Program przeglądu “Nowe Idzie Od MorzaX100cznia 2018” nie koncentruje się na jednym gatunku muzycznym. Usłyszymy jazz, zespoły gitarowe i muzykę elektroniczną. Organizatorzy ujęli w nim artystów, którzy mają już wyrobioną markę w muzycznym świecie.

- Zaproszeni przez nas artyści coraz silniej zaznaczają swoją pozycję nie tylko w Polsce, mają sukcesy za granicą, ale poza pojedynczymi koncertami w ciągu roku nie ma wielu okazji, żeby zapoznać się z ich muzyką - mówi Jakub Knera, twórca portalu Nowe idzie od morza. - A taki przegląd daje nam tę możliwość. Możemy ich wreszcie posłuchać, a jeśli się ich nie zna, to przyjść i samemu ocenić, co sobą reprezentują. Na przykład duet Syny wydał jedną z ciekawszych tegorocznych płyt i bardzo nam zależało, żeby wystąpili u nas, a Piotr Kaliński wydał już w tym roku trzy płyty i z dwoma różnymi projektami pojawi się w 100czni.
 

The Fruitcakes zagrają 25 lipca 2018. W zespole występują: Kuba Zwolan, Lukas Tymanski, Przemek Bartoś i Tomasz Ziętek
The Fruitcakes zagrają 25 lipca 2018. W zespole występują: Kuba Zwolan, Lukas Tymanski, Przemek Bartoś i Tomasz Ziętek
Mat. pras.

 

Piotr Kaliński znany najbardziej z wcielenia Hatti Vatti zagra w zespołach Janka z Danielem Szlajndą i we Ffrancis - z Misią Furtak (znaną z Misia Ff i Très.B). Po nazwą The Fruitcakes kryją się Kuba Zwolan, Lukas Tymanski, Przemek Bartoś i Tomasz Ziętek, zdolny aktor młodego pokolenia (zagrał m.in. w filmie "Cicha noc") i muzyka inspirowana stylem lat 60-tych. Nagrobki to z kolei mieszanka czarnego humoru i yassowego grania. O ich ostatniej płytcie "Granit" Jacek Świąder w Gazecie Wyborczej napisał, że to "piosenki o śmierci tak dobre, że aż chce się żyć". 
Cykl zamknie gitarowe Popsysze, które powstało w 2008 roku. W składzie Jarek Marciszewski, Sławek Draczyński oraz Kuba Świątek. Nagrywając trzecią płytę w w Kopalinie na Kaszubach zespół zainspirował się tym miejscem i przyrodą Pomorza. Powstał album koncepcyjny, spójny pod względem harmonii tekstów, brzmienia i kompozycji.

Cykl koncertów “Nowe Idzie Od Morza X 100cznia 2018” trwa do końca wakacji.  

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Miasta Gdańsk.

Nagrobki tworzą dwaj przyjaciele - artyści Maciej Salamon i Adam Witkowski
Nagrobki tworzą dwaj przyjaciele - artyści Maciej Salamon i Adam Witkowski
Mat. pras.

PROGRAM

100cznia, ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 5, godz. 20. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

18.07 Janka

25.07 The Fruitcakes

01.08 Syny

08.08 The Pau

15.08 Nagrobki

22.08 Ffrancis

29.08 Popsysze.

TV

To przedszkole jest wzorem