Nowa płyta Myslovitz. Zespół w marcu zagra w Gdańsku

W piątek, 3 marca, po 10 latach przerwy premierowo ukazała się nowa płyta zespołu Myslovitz. Album „Wszystkie narkotyki świata” powstawał m.in. w londyńskim studiu nagraniowym Abbey Road. Na żywo utwory usłyszymy 26 marca w Gdańsku - zespół wystąpi w Starym Maneżu.
17.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
zdjęcie pięcioosobowego zespołu
Zespół Myslovitz rusza w jubileuszową trasę koncertową połączoną z promocją nowej płyty
fot. Łukasz Gawroński

Julia Żugaj przyciągnęła tłumy na finale WOŚP. Uwielbiana przez młodszych, zupełnie nieznana starszym

„Wszystkie narkotyki świata” to pierwszy od 10 lat studyjny album zespołu Myslovitz - Zespołu, którego twórczość stała się inspiracją dla całego pokolenia artystów święcących dziś triumfy na scenie niezależnej, ale i popowej.

Pod koniec lat 90. i począwszy od 2000 roku ich poetycko-alternatywnego rocka słychać było w każdym, nawet najbardziej komercyjnym radiu, klubie, i na dyskotekach. To jedyny w naszym kraju przykład kariery, która pięciu muzyków z małego miasta na Śląsku zaprowadziła na największe europejskie sceny i międzynarodowe festiwale. Grali trasy koncertowe w całej Europie z ówczesnymi gigantami światowej muzyki. 

Po trzech dekadach obecności na scenie ponadczasowych hitów Myslovitz podczas koncertów słucha już kolejne pokolenie studentów (nierzadko z rodzicami) - złaknionych gitarowej energii, natchnionej, rockowej poezji oraz niezwykłych melodii, o które coraz trudniej w świecie muzyki współczesnej, cyfrowej i tej „modnej”, która króluje na tzw. listach przebojów.

zdjęcie pięcioosobowego zespołu
Na płycie „Wszystkie narkotyki świata” Myslovitz podaje nam swój przekaz w sposób nieoczywisty, bezkompromisowy i poetycki
fot. Łukasz Gawroński

Nie mógł więc Myslovitz zawieść fanów - i po 10 latach wydawniczego niebytu powraca z nowym, bardzo ciekawym albumem, który jest ukłonem w stronę najwierniejszych miłośników grupy, ale i za sprawą nowego wokalisty, nie powinien pozostać obojętny nowej fali wielbicieli zespołu.  

- „Wszystkie narkotyki świata” to zbiór 12 utworów układających się w jedną opowieść. Opowieść o miłości, nienawiści, pasji, sztuce, polityce, wojnach, inności, normalności, tolerancji i nietolerancji, otwartości, pogardzie, niezłomności, muzyce, poezji, prawdzie, kłamstwach, władzy, pieniądzach, alkoholu, narkotykach… o wszystkim, co rządzi współczesnym światem - opowiadają muzycy zespołu.

Album „Wszystkie narkotyki świata” powstał w kilku studiach nagraniowych, m.in. w londyńskim Abbey Road i dotychczas promowały go piosenki: „Miłość”, „19” oraz „Pakman”. Jako następne w kolejce czekają: piosenka tytułowa i Latawce z gościnnym udziałem wokalistki zespołu ATLVNTA, Kasi Gołomskiej. Płyta ukazuje się fizycznie w wersji CD i na winylu.

Koncert w Gdańsku 26 marca

A już w niedzielę, 26 marca, Myslovitz wystąpi w ramach trasy koncertowej w klubie Stary Maneż w Gdańsku, gdzie wykona na żywo cały materiał z najnowszej płyty. 

Zarówno trasa koncertowa, jak i album „Wszystkie narkotyki świata” są ukoronowaniem 30. lat na scenie - zespół obchodził ten imponujący jubileusz w 2022 roku. Pierwszą część jubileuszowej trasy zespół zagrał jesienią ubiegłego roku, w wypełnionych do ostatniego miejsca klubach. Wiosenna część tej trasy to 7 koncertów w różnych stronach Polski.

Trasa będzie niezwykła nie tylko z uwagi na nowy repertuar oraz obchodzony jubileusz, ale także ze względu na nowego członka zespołu - jest to pierwszy album z nowym wokalistą, Mateuszem Parzymięso. Artystę mogliśmy usłyszeć już na trzech singlach wydanych w 2022 roku: „Miłość”, „19” i „Pakman” oraz tytułowym „Wszystkie narkotyki świata”, wydanym 10 lutego 2023 roku.

TV

44. ZJAZD HANZY W GDAŃSKU