• Start
  • Wiadomości
  • Nowa linia autobusowa na Gdańsk Południe. Linia 120 pojedzie od 2 września, zatrzyma się przy szkole i przedszkolu

Nowa linia autobusowa na Gdańsk Południe. Linia 120 pojedzie od 2 września, zatrzyma się przy szkole i przedszkolu

Z początkiem roku szkolnego - od poniedziałku, 2 września - uruchomione zostaną dla mieszkańców gdańskiego Południa dodatkowe połączenia komunikacji miejskiej. Autobusy linii 120 połączą ul. Stężycką na Jasieniu - przez Ujeścisko - z Siedlcami i będą się zatrzymywać m.in. przy Szkole Podstawowej nr 6 i Przedszkolu nr 68.
29.08.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Linia 120 połączy ul. Stężycką na Jasieniu z Siedlcami
Linia 120 połączy ul. Stężycką na Jasieniu z Siedlcami
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

- Pojawienie się linii 120 to naturalna konsekwencja rozwoju tej części miasta - mówi Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu. - Powstają nowe osiedla i placówki edukacyjne, a co za tym idzie zwiększa się ilość osób podróżujących komunikacją miejską. Przebudowany układ drogowy pozwolił na wytyczenie trasy autobusu z Siedlec do granic miasta, by obsłużyć po drodze między innymi nową Szkołę Podstawową nr 6 i sąsiadujące z nią z przedszkole. 

Aby ułatwić dowóz dzieci i młodzieży do Szkoły Podstawowej nr 6 i Przedszkola nr 68 na przystankach autobusowych przy obu placówkach oprócz autobusów linii 120, zatrzymywać się będą także autobusy linii 156 i 164.  


(kliknij w mapę, aby powiększyć)

linia 120 mala

 

Trasa linii 120 rozpoczyna się na Siedlcach, wiedzie ulicami: Kartuską – Łostowicką – Havla – Łódzką – Warszawską – Piotrkowską i Nową Bulońską. Tam autobusy zatrzymają się na przystanku przy Szkole Podstawowej nr 6. Następnie trasa przebiega Nową Bulońską, Jabłoniową, Lubowidzką i Stężycką. 

Rozkład jazdy linii autobusowej 120

Rozkład jazdy linii 156 i 164 od 2 września


- Mieszkańcy osiedli przy ulicy Stężyckiej zyskają dzięki połączeniu autobusowemu nie tylko możliwość transportu dzieci do placówek edukacyjnych, ale też dojadą do węzła przesiadkowego Siedlce, skąd w kilka minut dostaną się do Śródmieścia Gdańska - mówi Sebastian Zomkowski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku i dodaje, że docelowo, po przebudowie ul. Stężyckiej, trasa tej linii zostanie wydłużona w kierunku Kiełpina Górnego, Kokoszek i Matarni.

oprac. WG

 

TV

Najstarsze muzeum na Westerplatte świętuje 50-lecie powołania