• Start
  • Wiadomości
  • Nowa Bulońska Północna. Zmiany w ruchu na ul. Jabłoniowej, Warszawskiej i Kartuskiej

Nowa Bulońska Północna. Zmiany w ruchu na ul. Jabłoniowej, Warszawskiej i Kartuskiej

Budowa nowej ulicy i linii tramwajowej wchodzi w kolejny etap. Od czwartku, 19 września, kierowcy mogą już korzystać z wjazdów i zjazdów na trasę WZ od strony ul. Warszawskiej. Natomiast na ul. Kartuskiej zwężony został odcinek o długości około 100 metrów i wprowadzony został ruch wahadłowy.
18.09.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jabloniowa-13-09-19

 

Zmiany w ruchu wprowadzone zostaną w czwartek, 19 września, około godz. 10.00.

 

Skrzyżowanie ul. Jabłoniowej i Warszawskiej

Na wysokości tego skrzyżowania udostępnione zostaną wjazdy i zjazdy na trasę WZ od strony ul. Warszawskiej.

Co ważne - zamknięte pozostaną zjazdy z trasy WZ w kierunku ul. Warszawskiej!

Dojazd w kierunku Szadółek możliwy będzie obecnymi objazdami. Można będzie też zjechać z trasy WZ w kierunku ul. Kartuskiej, zawrócić na tymczasowym rondzie Kartuska/Limbowa i przejechać ul. Jabłoniową w stronę ul. Warszawskiej.

Taka organizacja potrwa około 1 miesiąca.

 

Skrzyżowanie ul. Kartuskiej z ul. Jabłoniową

Zmiana organizacji ruchu w rejonie tego skrzyżowania związana będzie ze zwężeniem odcinka ul. Kartuskiej na długości około 100 m (na wysokości ul. Czereśniowej)  i wprowadzeniem ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną. Ruch pieszych odbywać się będzie po wyznaczonych ciągach.

Taka organizacja potrwa także około 1 miesiąca.

 

Pod koniec sierpnia br. udostępniono dla ruchu odcinek Nowej Bulońskiej prowadzący do nowej szkoły podstawowej przy ul. Lawendowe Wzgórze
Pod koniec sierpnia br. udostępniono dla ruchu odcinek Nowej Bulońskiej prowadzący do nowej szkoły podstawowej przy ul. Lawendowe Wzgórze
Fot. DRMG

 

Co jeszcze dzieje się na budowie Nowej Bulońskiej Północnej?

Niemal na całym odcinku ułożono warstwy bitumiczne jezdni i ścieżek rowerowych, chodniki, a także nawierzchnie torowe. Trwa montaż m.in. oświetlenia, trakcji tramwajowej, sygnalizacji świetlnej i ekranów akustycznych.

Pod koniec sierpnia br. odcinek Nowej Bulońskiej, od skrzyżowania z Warszawską do ul. Jabłoniowej wraz z dojazdem do nowobudowanej szkoły, został przekazany do użytkowania. Docelowo do placówki przy ul. Lawendowe Wzgórze dojeżdżać będzie tramwaj. Początkowe założenia zakładały jedynie budowę układu drogowego do centrum edukacyjnego, a linia tramwajowa Nowa Bulońska Północna miała kończyć się w pobliżu skrzyżowania ul. Jabłoniowej i Warszawskiej. Po analizach możliwości finansowych, Miasto zdecydowało, by przedłużyć powstającą linię tramwajową o odcinek około 320 m - aby umożliwić dojazd tramwajem niemalże pod budynek szkoły i przedszkola. Dlatego też pod zakończoną właśnie drogą dojazdową, prowadzącą do szkoły i przedszkola, powstał tunel dla pieszych, który ma zapewnić bezpieczne i bezkolizyjne przejście pod jezdnią do planowanego przystanku tramwajowego.

Budowa Nowej Bulońskiej Północnej jest częścią opracowanego przez władze miasta Strategicznego Programu Rozwojowego dzielnicy Południe na lata 2014-2020.

 

TV

Najstarsze muzeum na Westerplatte świętuje 50-lecie powołania