Nocny Duathlon na gdańskim lotnisku

5 km biegu, 15 km jazdy rowerem i 2.5 km biegu - to dystans sprinterski w duathlonie, w którym rywalizować będzie można w nocy z 21 na 22 maja na pasie startowym gdańskiego lotniska. - Zaprezentujemy wszystko co najlepsze. Będzie można zobaczyć lotnisko od środka - zapowiada Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im Lecha Wałęsy. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody, m.in. bilety lotnicze.
( Publikacja: 18.05.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
rowerzysta w stroju sportowym pędzi na rowerze nocą, w tle silnik samolotu
Majowa propozycja dla aktywnych - nocna rywalizacja na lotnisku
mat. organizatora


Duathlon to jedna z odmian triathlonu. W tej wersji nie ma pływania, zawodnicy biegną, jadą rowerem i ponownie biegną. Nocny Duathlon Airport Gdańsk odbędzie się w nocy z 21 na 22 maja. To niecodzienna propozycja dla kolarzy i biegaczy, bo zawody rozegrane będą na pasie startowym i drodze kołowania samolotów Portu Lotniczego im Lecha Wałęsy.

- Start do zawodów między pierwszą a trzecią w nocy poprzedzą wszystkie procedury obowiązujące przy odprawie przed wylotem…, a później niezwykła przygoda rowerowo-biegowa - mówi organizator zawodów Tomasz Galiński z domety.pl.

Rywalizacja duthlonowa odbędzie się na dystansie sprinterskim 5 km bieg / 15 km rower /2.5 km bieg.

- Emocje, ogień w nogach i niezwykła droga do przejechania: 60-cio metrowej szerokości pas startowy o długości ponad dwóch i pół kilometra, oświetlony na biało i niebiesko, a równolegle droga kołowania z niebieskim świetlnym podprowadzeniem jako trasa biegowa - dodaje Galiński.

Oferta skierowana jest do zawodników indywidualnych, ale także dwuosobowych sztafet. Zawodnicy startujący w parach podzielą start na dyscypliny. Jedna osoba pobiegnie dwukrotnie, najpierw otwierający rywalizację dystans 5 kilometrów, a następnie ( po przejechaniu przez partnera 15 km na rowerze) jeszcze 2,5 km na zakończenie zawodów.

Organizatorzy szczególną wagę przykładają do bezpieczeństwa. Wprawdzie pas startowy i droga kołowania będą podświetlone, to jednak każdy kolarz będzie musiał wyposażyć swój rower w lampkę.

Każdy z uczestników Duathlonu na pamiątkę otrzyma dedykowaną koszulkę, a po zakończeniu zawodów okolicznościowy medal.

Na zwycięzców czeka wiele atrakcyjnych nagród. Wśród nich będzie można wylosować przekazane przez Port Lotniczy Gdańsk i Wizz Air bilety lotnicze. Do wyboru będzie jeden z ponad 35 europejskich kierunków, który jest w siatce Wizz Air z Gdańska. Do wygrania są też podwójne wejściówki na spektakl Triathlon Story, czyli Chłopaki z Żelaza. Będzie on grany w niedzielę, 22 maja po Duathlonie o godzinie 16.00 w Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Rejestracja na zawody jest jeszcze możliwa na stronie elektronicznezapisy.pl, ale tylko do czwartku, 19 maja 2022. 

Nocny duathlon to okazja do zobaczenia od środka jak funkcjonuje port lotniczy
Nocny duathlon to okazja do zobaczenia od środka jak funkcjonuje port lotniczy
mat. organizatora

Ambasadorem zawodów jest Jakub Ruciński, sopocianin, znakomity kolarz, jeden z najlepszych triathlonistów i duathlonistów w kraju w Agegruop M40. Kuba zaprasza do rywalizacji wszystkich bez względu na poziom wytrenowania.

- Pewnie będą zawodnicy, którzy będą chcieli się pościgać, ale zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ten start potraktują zupełnie rekreacyjnie. To może być super przygoda dla każdego. Zapewniam, przejazd na rowerze po pasie startowym daje wielką frajdę… - mówi Jakub Ruciński.

- Port Lotniczy zaprezentuje wszystko, co najlepsze. Będzie można zobaczyć lotnisko od środka, a w czasie zawodów między innymi wozy lotniskowej straży pożarnej, ciężki sprzęt do odśnieżania pasa startowego, samochody do sprawdzania oblodzenia, no i oczywiście samoloty, wokół których poprowadzi trasa zawodów - dodaje Tomasz Kloskowski prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im Lecha Wałęsy Tomasz Kloskowski.


Organizatorem wydarzenia jest Domety.pl. Partnerami Nocnego Duthlonu są Port Lotniczy Gdańsk im Lecha Wałęsy oraz Miasto Gdańsk i Gdański Ośrodek Sportu. Patronuje imprezie Marszałek Województwa Pomorskiego. 

Wszystkie szczegóły na domety.pl.