• Start
  • Wiadomości
  • 18 rodzin z Gdańska zostanie najemcami mieszkań w zamian za wykonanie remontu

18 rodzin z Gdańska zostanie najemcami mieszkań w zamian za wykonanie remontu

Gdańskie Nieruchomości zaproponowały mieszkańcom wynajem wybranych 30 lokali w zamian za ich gruntowne wyremontowanie. Taką ofertą Miasta zainteresowanych było ponad 150 rodzin. 18 z nich zdecydowało się na przyjęcie takich mieszkań - wkrótce otrzymają tytuł prawny do wybranych przez siebie lokali.
31.07.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

fot. pixabay

 

W czerwcu br. ruszyła pierwsza edycja publicznej oferty najmu lokali mieszkalnych w zamian za wykonanie remontu we własnym zakresie i na własny koszt. W ramach tej oferty najemcom przysługuje zwolnienie z wpłaty kaucji zabezpieczającej oraz płatności za czynsz przez 12 miesięcy. Mogą z niej skorzystać osoby znajdujące się w wykazie zakwalifikowanych do zawarcia umowy najmu lokalu ze względu na niskie dochody w 2020 roku.

Ta propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród oczekujących na przydział lokalu. Mieszkańcom zaproponowano 30 lokali. Ponad 150 rodzin skorzystało z propozycji ich obejrzenia. Każda z osób wybrać mogła z interaktywnej listy trzy lokale, które chciałaby obejrzeć. Przez cztery tygodnie zainteresowani mieli możliwość oglądania proponowanych mieszkań. Po zapoznaniu się z lokalizacją i stanem technicznym lokali uczestnicy decydowali, czy chcą podjąć się ich remontu i wkrótce w nich zamieszkać.

 

  Nowe oblicze zabytków. Rewitalizacja kolejnych kamienic Dolnego Miasta

 

Po obejrzeniu proponowanych mieszkań niemal 100 rodzin zdecydowało się na takie rozwiązanie. 18 spośród nich już wkrótce otrzyma tytuł prawny do lokalu. Mieszkania, które nie zostały zagospodarowane w ramach I edycji, zgodnie z regulaminem stanowić będą przedmiot dogrywki, która zaplanowana jest między 10 a 12 sierpnia. W tym terminie ponownie udostępniona zostanie interaktywna lista zawierająca propozycje 12 niezagospodarowanych lokali. Dostępna będzie na stronie:

http://www.lokaldoremontu.nieruchomoscigda.pl

Kolejna edycja Publicznej oferty najmu lokali w zamian za wykonanie remontu rozpocznie się już 31 sierpnia i potrwa do 5 września. Jej wyniki opublikowane zostaną 23 października. W przypadku niezagospodarowania wszystkich lokali, odbędzie się „dogrywka”, która potrwa od 27 do 29 października. Ostateczne wyniki II edycji tegorocznej Oferty opublikowane zostaną 6 listopada 2020 r.

Wyniki I edycji oraz szczegółowe informacje o ofercie dostępne są tutaj: www.lokaldoremontu.nieruchomoscigda.pl.

 

oprac. KG