Dzień murawy na Polsat Plus Arenie Gdańsk

W niedzielę, 4 czerwca, na Polsat Plus Arenie Gdańsk ponownie odbędzie się Dzień Otwarty Murawy. To nietypowe wydarzenie jest świetną okazją do odwiedzenia gdańskiego stadionu i poznania go od strony zarezerwowanej zwykle wyłącznie dla sportowców. Organizatorzy zapraszają gdańszczan z całymi rodzinami do spędzenia czasu podczas pikniku w nietypowych okolicznościach.
03.06.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Murawa stadionu, na niej tłum ludzi
Na murawę Polsat Plus Areny Gdańsk będzie można wejść w godzinach 10.00-19.00
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Uczestnicy będą mogli zwiedzić murawę, wchodząc tunelem numer 1 w niedzielę, 4 czerwca w godzinach od 10.00 do 19.00. Wstęp jest wolny, a wejście na zieloną przestrzeń dozwolone tylko w płaskim obuwiu. Tego samego dnia wszyscy podróżujący na Bursztynową Arenę będą mogli zwiedzić obiekt z przewodnikiem w promocyjnej cenie – bilety w wysokości 10 zł za osobę będą dostępne w sekretariacie. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem imprezy Dzień Otwarty Murawy.

Cztery wydarzenia jednego dnia  

Wejście na murawę to nie jedyna atrakcja zaplanowana na ten dzień. W niedzielę na Polsat Plus Arenie Gdańsk odbywać się będą także imprezy jednoczące fanów rzemieślniczych wyrobów, nietypowych atrakcji oraz aktywnego wypoczynku. Program wygląda następująco:

  • Targi Bakalie w godz. 11.00-19.00 – najważniejsze trójmiejskie targi mody, designu i młodej sztuki. Wejście na teren targów schodami naprzeciwko toru gokartowego. Szczegóły imprezy oraz oferta wystawców najnowszej odsłony dostępna na stronie wydarzenia na Facebooku.
  • Festiwal Kolorów w godz. 15.00-19.00 – wyjątkowe wydarzenie, które przeniesie uczestników w świecie barw i radości. Festiwal odbywa się na terenie parkingu P1. Więcej informacji na stronie facebookowej.
  • Kurs w ramach programu Ford Driving Skills for life w godz. 13.30-17.30 – przestrzeń obok Padboxa. Szczegóły na stronie organizatora.
  • Rowerowa Metropolia zbiórka 11.15, start 11.50 – wspólny przejazd rowerowy na terenie parkingu P5. Więcej informacji na stronie internetowej.

Na Stadion szybko i sprawnie – komunikacją miejską

W celu ułatwienia transportu dla wszystkich uczestników wydarzeń uruchomiona została specjalna linia autobusowa. Kursy na trasie Stadion – Europejskie Centrum Solidarności będą się odbywać w godzinach 10.30-17.30. Autobus będzie odjeżdżał z parkingu P5. Przejazd jest bezpłatny.