Gdański Tydzień Zawodowca. Trwają dni otwarte szkół ponadpodstawowych

Gdański Tydzień Zawodowca jest w toku. Targi szkół już za nami, ale od poniedziałku do piątku (18 - 22 marca) w poszczególnych gdańskich szkołach ponadpodstawowych organizowane będą dni otwarte.
18.03.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
gdanski_tydzien_zawodowca
Gdański Tydzień Zawodowca
fot. mat. UMG

 

gdanskie_targi_szkol_ponadpodstawowych
Na Gdańskich Targach Szkół Ponadpodstawowych, w sobotę, 16 marca, pojawią się przedstawiciele 15 techników i szkół branżowych I stopnia oraz 19 liceów ogólnokształcących. Uczniowie będą mogli porozmawiać z doradcami zawodowymi i poznać zasady tegorocznej rekrutacji
fot. mat. UMG

Centrum Rozwoju Talentów: konsultacje, warsztaty i webinarium

W Gdański Tydzień Zawodowca, jak co roku, włączy się także Centrum Rozwoju Talentów. Dzięki tej współpracy, w Budynku Olivia Six będzie można bezpłatnie wziąć udział w:

 • otwartych konsultacjach zawodowych z doradcą. Uczniowie klas ósmych wraz z rodzicami mogą zgłosić się na indywidualne konsultacje, dzięki czemu uzyskają wsparcie w wyborze ścieżki edukacji. Rozmowy odbywać się będą w poniedziałek, 18 marca, w godzinach 8.00-17.30. Nie jest wymagana rejestracja.
 • warsztatach dla ośmioklasistek i ośmioklasistów. Odbędą się one we wtorek, 19 marca w godz. 16.00-18.00 i dedykowane będą tym uczniom, którzy jeszcze nie wiedzą, który typ szkoły wybrać. Młodzież dowie się, co należy brać pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, a także jak zarządzać swoimi mocnymi stronami i talentami. Na warsztaty obowiązują zapisy.  

Dzięki Centrum Rozwoju Talentów zorganizowane zostanie webinarium dla rodziców pt. „Moje dziecko wybiera szkołę - co warto wiedzieć?”. Odbędzie się ono w środę, 20 marca, w godzinach 16.30-17.30 i będzie dotyczyć wsparcia młodzieży w wyborze szkoły ponadpodstawowej. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. emocje dziecka oraz jego rodziny w okresie przygotowań do egzaminu i rekrutacji, znaczenie predyspozycji i zainteresowań zawodowych w wyborze szkoły oraz harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i ścieżki rozwoju po szkole ponadpodstawowej.

Na webinarium trzeba się zapisać - link do spotkania zostanie wysłany co najmniej godzinę przed wydarzeniem.

Webinaria edukacyjne

Uczennice i uczniowie klas ósmych, a także ich rodzice i nauczyciele, będą mogli wziąć udział w bezpłatnych webinariach związanych z wyborem przyszłej ścieżki kształcenia. Poprowadzi je Jarosław Marek Spychała, doktor nauk humanistycznych i autor licznych publikacji, m.in. dotyczących tematów edukacji. W każdym wydarzeniu będzie mogło wziąć udział maksymalnie 100 osób, a szczegóły dotyczące zapisów będą opublikowane w późniejszym terminie na stronie Gdańskiej Platformy Edukacyjnej. Tematy webinariów to:

 • „Sztuczna inteligencji a zawody przyszłości - wybór ścieżki edukacyjnej”. Odbędzie się on w poniedziałek, 18.03 w godz. 17.00-18.00 oraz w czwartek, 21.03 w godz. 18.00-19.00,
 • „Przyszłość edukacji, pracy i filozofii - miejsce ucznia w świecie sztucznej inteligencji”. Odbędzie się on we wtorek, 19.03 w godz. 18.00-19.00 oraz w środę, 20.03, w godz. 17.00-18.00.

Dni otwarte szkół

Podczas Gdańskiego Tygodnia Zawodowca będą odbywać się także dni otwarte szkół, podczas których można zapoznać się z oferowanymi profilami, zwiedzić pracownie, warsztaty i inne przestrzenie szkoły. Dni otwarte będą odbywać się w godzinach 10.00-14.00 według harmonogramu:

18.03.2024 r. (poniedziałek):

 • Pomorskie Szkoły Rzemiosł, ul. Sobieskiego 90;
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, ul. Smoleńska 5/7;
 • Państwowe Szkoły Budownictwa, al. Grunwaldzka 238;

19.03.2024 r. (wtorek):

 • Zespół Szkół Samochodowych, ul. Elbląska 54/64;
 • Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych, ul. Czyżewskiego 31;
 • Zespół Szkół Specjalnych nr 2, ul. Zgody II 6;

20.03.2024 r. (środa):

 • Szkoły Ekonomiczno-Handlowe, ul. Seredyńskiego 1A;
 • Zespół Szkół Morskich, ul. Wyzwolenia 8;
 • Zespół Szkół Kreowania Wizerunku, ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 25;

21.03.2024 r. (czwartek):

 • Zespół Szkół Energetycznych, ul. Reja 25;
 • Zespół Szkół Specjalnych nr 1, ul. Batorego 26;
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, al. Hallera 16/18;

22.03.2024 r. (piątek):

 • Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, al. Legionów 7;
 • SOiT Conradinum, ul. Piramowicza 1/2;
 • Zespół Szkół Łączności, ul. Podwale Staromiejskie 51/52.

Podczas dni otwartych w Zespole Szkół Łączności odbędzie się także konferencja dla ośmioklasistów pod nazwą ,,Technikum jest OK". O godz. 14:00 wygłoszony zostanie tam wykład pt. „Jak wybrać ścieżkę edukacyjną, aby nadać swojemu życiu sens”, kończący wszystkie wydarzenia w ramach Gdańskiego Tygodnia Zawodowca.

oprac. AU

TV

MEVO rozkręca wiosnę. Wsiadaj i jedź: do pracy, na uczelnię, na plażę