Nie żyje Andrzej Młot - przewodnik miejski, działacz społeczny, człowiek z olbrzymią wiedzą

Przewodnik miejski, działacz społeczny, empatyczny, przyjazny, kreatywny, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego. Andrzej Młot zmarł w sobotę, 27 maja. Miał 77 lat.
27.05.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Czarno-białe zdjęcie: mężczyzna czyta książkę
Andrzej Młot (1946-2023)
fot. FB Przewodnicki Klub Seniora

Andrzej Młot urodził się w 1946 roku na Dolnym Śląsku, większość życia spędził w Gdańsku. W 1996 roku ukończył prawo na Uniwersytecie Gdańskim, dwa lata później kurs przewodnicki PTTK. 

Pracował w Wojewódzkim Związku Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskich w Gdańsku, był prezesem Rejonowej Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskiej Wybrzeże i sekretarzem ZM PSL w Polskim Stronnictwie Ludowym, współpracował z firmą Hortex, był w radzie Radia Gdańsk i członkiem zarządu PTTK w Gdańsku.

- Był bardzo otwarty na ludzi, empatyczny człowiek z olbrzymią wiedzą, niesamowitą inicjatywą, kreatywny - wspomina zmarłego Barbara Ząbczyk-Chmielewska.

Andrzej Młot był przewodnikiem miejskim. Przedstawiał siebie na stronie museo.pl:

Szczególne zainteresowania - tematyka morska historyczna i współczesna. Z dużą przyjemnością oprowadzam turystów po obiektach muzealnych i sakralnych Trójmiasta i Pomorza. Prezentuję również obiekty budownictwa i tradycji budowlanej kaszubskiej i pomorskiej w skansenach takich jak Wdzydze, Kluki i skansen kolejnictwa w Koscierzynie.

Andrzej Młot zmarł w sobotę, 27 maja 2023 roku. Miał 77 lat. W ostatnich miesiącach miał problemy zdrowotne.

Jak pisze Przewodnicki Klub Seniora jeszcze dzień wcześniej oprowadzał grupę turystyczną.