• Start
  • Wiadomości
  • Nie skracajmy letnich wakacji! Związek Miast i Gmin Morskich apeluje do premiera

Nie skracajmy letnich wakacji! Związek Miast i Gmin Morskich apeluje do premiera

Związek Miast i Gmin Morskich skierował do premiera RP apel w sprawie letnich wakacji dzieci i młodzieży. Samorządy chciałyby, żeby przerwa letnia trwała dwa miesiące bez względu na to, kiedy zakończy się rok szkolny.
15.04.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Czy nadmorskim polskim samorządom uda się odrobić tegoroczne straty z powodu zmniejszonego ruchu turystycznego?
Czy nadmorskim polskim samorządom uda się odrobić tegoroczne straty z powodu zmniejszonego ruchu turystycznego?
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Apel do premiera Mateusza Morawieckiego został wysłany jeszcze przed świętami wielkanocnymi. Obecna sytuacja związana z rozwojem pandemii koronawirusa umożliwia rządowi wydłużenie roku szkolnego. Zdaniem Związku Miast i Gmin Morskich mimo możliwego wydłużenia roku szkolnego, okres wakacji letnich powinien pozostać niezmieniony i trwać 2 miesiące.

Samorządy motywują swoje stanowisko tym, że trwająca tradycyjnie 2 miesiące przerwa letnia pozwoli z jednej strony złapać oddech uczniom przed kolejnym rokiem szkolnym, a z drugiej gminy i miasta nadmorskie będą miały szansę na odrobienie strat finansowych związanych z utraconym ruchem turystycznym.

Związek Miast i Gmin Morskich jest stowarzyszeniem, które skupia 30 nadmorskich samorządów z całego polskiego wybrzeża. Członkiem wspierającym jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Związek działa od 1991 r., a swoją siedzibę ma w Gdańsku. Jego celem jest wspólne dążenie do gospodarczego i kulturowego rozwoju regionu nadmorskiego Polski i Gmin wchodzących w skład Związku.


Poniżej pełny tekst apelu:

apel

 

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów