Nie bój się islamu! Ucz się o nim od ekspertów!

Dziś, 31 marca, ruszył cykl wykładów “Spotkania z Islamem”. Chcesz dowiedzieć się więcej o tej religii i jej wyznawcach? Masz na to unikalną szansę!
( Publikacja: 31.03.2016 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej o islamie i jego wyznawcach, i przestać się bać tego, czego nie znasz i nie do końca rozumiesz? Wykłady mogą Ci w tym pomóc. Na zdjęciu: meczet w Gdańsku Oliwie.

Pierwszy wykład dziś o godz. 11.30  na Wydziale Nauk Społecznych UG w Gdańsku Oliwie w auli S207. O różnych obliczach islamu opowie dr hab. Bartłomiej Nowotarski z Uniwersytetu Wrocławskiego. Później czekają nas kolejne trzy wykłady. Organizatorami spotkań są Europejskie Centrum Solidarności, Uniwersytet Gdański, Liga Muzułmańska oddział Pomorski oraz Urząd Miejski w Gdańsku. Cykl zrodził się z potrzeby rozwiania obaw i mitów, które narastają wokół islamu. Ludzie czują lęk i strach, oglądając w mediach krwawe sceny, czynione przez terrorystów i morderców rzekomo w imieniu tej religii. Wykładowcy chcą wyjaśnić nam, że islam ma różne oblicza, że w istocie jest religią pokoju, a znakomita większość muzułmanów to także ofiary państwa ISIS i terroryzmu, ludzie umiarkowani i bogobojni, uciekający od wojny. Wykłady są prowadzone przez specjalistów, naukowców, ludzi, którzy wiedzą, o czym mówią, mają bogatą wiedzę na temat islamu, i nie powielają krzywdzących i fałszywych stereotypów. Jeśli macie pytania, wątpliwości, czy zarzuty wobec islamu, jeśli boicie się tej religii, warto skonfrontować swoje teorie z wiedzą ekspertów i wejść z nimi w dialog. Zapraszamy! 

Harmonogram wykładów:

31 marca

11.30-13.00 Uniwersytet Gdański WNS  S207, ul. Bażyńskiego 4

Islam i jego różne oblicza – dr hab. Bartłomiej Nowotarski, Uniwersytet Wrocławski

19 kwietnia

11.30-13.00 Uniwersytet Gdański WNS S204, ul. Bażyńskiego 4

Tak zwane „Państwo Islamskie” – dr Mariusz Marszewski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

17 maja

18.30-20.00 Europejskie Centrum Solidarności, sala wystaw czasowych  

Lęk wobec Islamu – dr Monika Bobako, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

14 czerwca

18.30- 20.00 Europejskie Centrum Solidarności, sala wystaw czasowych  

Kobieta w Islamie – dr hab. Beata Kowalska, Uniwersytet Jagielloński