• Start
  • Wiadomości
  • Wakacyjna pamiątka z Gdańska? Nowe propozycje na każdą kieszeń

Wakacyjna pamiątka z Gdańska? Nowe propozycje na każdą kieszeń

Gdańska Organizacja Turystyczna przygotowała nie lada gratkę dla miłośników naszego miasta - nową linię pamiątek. W ofercie znajdziemy popularne „nerki” (torby-saszetki na najpotrzebniejsze przedmioty), eleganckie parasole, plażowe ręczniki, T-shirty z ciekawymi nadrukami, ekologiczne torby z banerów i wiele innych.
16.08.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na pamiątkę pobytu albo po prostu z miłości do Gdańska można kupić np. koszulkę z charakterystycznymi dla tego miasta symbolami
Na pamiątkę pobytu albo po prostu z miłości do Gdańska można kupić np. koszulkę z charakterystycznymi dla tego miasta symbolami
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Nie tylko nawiązują do architektury, historii i symboli naszego miasta, ale są praktyczne i modne. O czym mowa? O wyjątkowych pamiątkach związanych z Gdańskiem, które przygotowała Gdańska Organizacja Turystyczna.

W ofercie znajdziemy np. praktyczną butelkę filtrującą - niewielki, ale niezwykle użyteczny przedmiot przyda się w podróżach, zwłaszcza podczas upałów. Pozwoli np. zamienić wodę kranową w tych częściach świata, gdzie jest ona niezdatna do picia - w czystą i bezpieczną dla zdrowia.

Promujące lokalny patriotyzm parasole to idealny gadżet na nadchodzącą jesień
Promujące lokalny patriotyzm parasole to idealny gadżet na nadchodzącą jesień
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Ciekawą i przydatną pamiątką może być także parasol. Gdańska Organizacja Turystyczna proponuje ten chroniący przed deszczem gadżet w dwóch wersjach kolorystycznych, białej z czerwonymi elementami, oraz czerwonej z białymi. Widnieją na nich charakterystyczne gdańskie symbole dawnego dźwigu portowego - żurawia i lwów z herbem miasta.

A może by tak miłość do Gdańska wyrazić za pomocą ubioru? To możliwe, dzięki koszulkom z architektonicznymi motywami lub zabawnymi nadrukami. Można także zaopatrzyć się w tzw. „nerkę”.

- Nasza „nerka” to praktyczna torebka na pasku, posiadająca dwie kieszenie - zewnętrzną (większą) i wewnętrzną (ukrytą). Jeśli schowacie tam swoje cenne przedmioty, takie jak dokumenty, pieniądze czy klucze, to nie tylko będziecie je mieli zawsze pod ręką, ale jednocześnie zabezpieczacie je przed potencjalną kradzieżą - mówi Michał Brandt z Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Wytrzymałe, oryginalne i z historią - takie torby to prawdziwy rarytas
Wytrzymałe, oryginalne i z historią - takie torby to prawdziwy rarytas
Fot. Gdańska Organizacja Turystyczna

Nową ofertę uzupełniają ręczniki z wysokiej jakości materiału oraz etui na telefon dla aktywnych. Często podróżującym GOT poleca walizki i przydatne metki identyfikacyjne na bagaże. Prawdziwym pamiątkowym hitem tego lata są jednak praktyczne, wytrzymałe i bardzo oryginalne torby uszyte z... banerów.

- Każdy z nas ma w domu kilka, jeśli nie kilkanaście, toreb materiałowych. Jednak można w ciemno założyć, że takiej jak ta, która dołączyła do linii gadżetów GOTu, jeszcze nie. Dlaczego? Otóż wiele toreb może być pojemnych i mocnych, ale prawie żadna nie jest wykonana z banerów promocyjnych - mówi Brandt.

Skąd ten pomysł? Jak tłumaczy, Gdańska Organizacja Turystyczna organizowała niedawno Strefę Kibica na Targu Węglowym. Po tym wydarzeniu, organizatorom zostało bardzo dużo bannerów promocyjnych.

- Zamiast je wyrzucić, zdecydowaliśmy się przerobić je na oryginalne torby. Praktycznie i ekologicznie zarazem, a użyty materiał sprawia, że każda z naszych nowych toreb jest unikatowa - zdradza Brandt.

Pamiątki można kupić na stoiskach Informacji Turystycznej na trwającym do 19 sierpnia tegorocznym Jarmarku św. Dominika oraz w Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej (ul. Długi Targ 28/29) lub on line: Wyjątkowe pamiątki z Gdańska.

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże