Natalia Kukulska i 80 tysięcy złotych dla osób zespołem Downa - sukces III Balu Równych Szans 

Około 170 gości bawiło się w sobotni wieczór (11 lutego) w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim na III Balu Równych Szans. Celem tej imprezy charytatywnej było zebranie środków na rzecz edukacji włączającej i mieszkalnictwa wspomaganego osoby z zespołem Downa. Za to, co udało się zrobić przez ostatni rok, partnerom sponsorom i darczyńcom wręczono 21 statuetek Anioła - wśród uhonorowanych jest Miasto Gdańsk.
12.02.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Grupa kilkunastu uśmiechniętych osób pozuje do zdjęcia - część z nich to osoby z zespołem Downa
Chodzi o to, żeby osoby z zespołem Downa miały warunki do godnego życia - to główny cel Fundacji Wspierania Rozwoju JA TEŻ
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Bal Równych Szans - w nieprzypadkowym miejscu

Udało się znakomicie: w sobotni wieczór konto Fundacji Wspierania Rozwoju JA TEŻ dzięki aukcji głównej wzbogaciło się o 78 tys. zł, a inne inicjatywy przyniosły dodatkowo co najmniej 3 tys. zł. 

Miejsce organizacji balu wybrano nieprzypadkowo. Gdański Teatr Szekspirowski jest instytucją, gdzie w dziale obsługi widza pracują dorosłe osoby z zespołem Downa. 

Bal Równych Szans - na 10-lecie działalności

Bal był jednocześnie okazją do świętowania 10-lecia powstania i działań Fundacji. Są powody do radości ze względu na to, co już udało się zrobić, ale też z powodu nowych perspektyw. Fundacja wkrótce ma otrzymać pierwsze mieszkanie, które na początku będzie schronieniem dla rodzin ukraińskich z dziećmi z zespołem Downa, a w kolejnych latach stanie się mieszkaniem treningowym dla osób dorosłych z zespołem Downa, wchodzących w życie. 

- Miasto już pokazało nam przeznaczone dla nas mieszkanie, mamy więc pełną świadomość tego, co będzie nam potrzebne - mówi Małgorzata Bulczak, prezeska zarządu Fundacji.

Zrobione z wysokości galerii dla widzów zdjęcie widowni teatru, która została zamieniona w salę dla uczestników balu - postawiono okrągłe stoły i krzesła. Niebieskie oświetlenie dopełniło atmosferę wieczoru
Bal odbył się w wyjątkowych wnętrzach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Bal Równych Szans jako początek kampanii

Dodatkowo, sobotnia uroczystość w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, zapoczątkowała Kampanię Społeczną #Jestem 21, która jest wspólnym działaniem miasta Gdańska i Fundacji JA TEŻ na rzecz świadomości i włączenia osób z zespołem Downa w zwykłe codzienne życie - naukę, pracę, przyjaźń. Kampania potrwa do Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa (21 marca), na jej zakończenie odbędą się rozmowy w szkołach.  

Bal Równych Szans - nie tylko Natalia Kukulska

Aukcję główną, która przyniosła 78 tys. zł - poprowadzili Przemysław Kossakowski i Janek Skiba z „Down the Road. Zespół w trasie”. 

W trakcie balu Fundacja przedstawiła gościom film z nowo otwartego ośrodka terapii i edukacji, na który zbierała środki na poprzednich balach. Wśród gości było wielu sponsorów, firm i fundacji, które wspierały remont i finansowały wybrane działania ośrodka. Bal był doskonałą okazją do podziękowania.

Gwiazdą wieczoru była Natalia Kukulska, która wystąpiła w duecie z gitarzystą Dobrosławem Jabłońskim. 

Na koniec były tańce. Najpierw występy sportowych par tanecznych, następnie zabawa uczestników balu do godz. 3 nad ranem - przy muzyce granej przez zespół The Celebration Band.

Dwie kobiety w średnim wieku ze statuetkami w kształcie anioła
Miasto reprezentowała Monika Chabior (po lewej), zastępczyni prezydent Gdańska - tutaj ze statuetką Anioła
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Bal Równych Szans - jak pokryto koszty?

Partnerami Fundacji w tym roku są Miasto Gdańsk oraz Olivia Centre. Głównym sponsorem balu była firma Elwiry Marciniak - WłosKoncept. Część kosztów balu pokryli sponsorzy - KIM, Porsche, Remontowa Coating & Equipment, Hotel Sadova. Firma Ziaja przygotowała zestawy kosmetyków przeznaczonych na loterię.

Pozostała część kosztów została pokryta przy sprzedaży biletów. Posiłki oraz wystrój sali dla gości przygotowała firma Banglob. 

ZOBACZ FOTOGALERIĘ: