• Start
 • Wiadomości
 • Nagrody Pracodawców Pomorza rozdane. Które firmy zasłużyły na laury w 2019 roku?

Nagrody Pracodawców Pomorza rozdane. Które firmy zasłużyły na laury w 2019 roku?

Na dorocznym galowym wieczorze, który odbył się w piątek, 14 lutego, Pracodawcy Pomorza wybrali najlepszych ze swojego grona w 2019 roku.
( Publikacja: 15.02.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gala Evening Pracodawców Pomorza tradycyjnie odbyła się w centrum AmberExpo
Gala Evening Pracodawców Pomorza tradycyjnie odbyła się w centrum AmberExpo
Anna Rezulak/KFP

 

Gośćmi specjalnymi “Gala Evening” w AmberExpo byli wspaniały aktor Andrzej Seweryn oraz profesor Jerzy Limon, literaturoznawca i pisarz, dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. W uroczystości uczestniczyło około 1000 osób - przede wszystkim przedsiębiorcy, ale też politycy, działacze społeczni, ludzie mediów.

- Dziś dzieląca nas polityka odbija się na naszych organizacjach, rodzinach i firmach - mówił do uczestników gali Zbigniew Canowiecki, prezydent Pracodawców Pomorza. - Gdzie podział się anioł stróż, który czuwał nad nami po 1989 roku? Dlatego postanowiliśmy położyć kres wszelkim skrajnym opiniom i słuchać tylko tych, które łączą, a nie dzielą. Wyrzekliśmy się opinii, że czarne jest białe, kiedy wszyscy widzą, że jest czarne. Mamy przekonanie, że silna Polska to ta, która łączy, a nie dzieli.

Oto laureaci licznych przyznanych tego wieczoru wyróżnień za rok 2019:

 • Główną nagrodę Pomorski Pracodawca Roku w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 250 pracowników zdobyła firma Saur Neptun Gdańsk, operator systemu wodociągowo-kanalizacyjnego.
 • W kategorii średnie przedsiębiorstwo triumfowało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe AMG z Lęborka zajmujące się produkcją kontenerów samochodowych, segregacji i składowania odpadów.
 • Wśród małych przedsiębiorstw na najwyższe laury zasłużyła firma Primagran w Żuławkach, producent zlewozmywaków granitowych.
 • Tytuł Pomorski Pracodawca Roku w kategorii mikroprzedsiębiorstw otrzymało Przedsiębiorstwo Produkcyjne Handlowo-Uslugowe Skolimowski w Pszczółkach produkujące studzienki wodomierzowe, przepompowni i szamba ekologiczne.
 • Pracodawca Przyjazny Cudzoziemcom - to laur, jaki otrzymała Piekarnia-Cukiernia Sławomir Mielnik.
 • Pracodawcą Roku Obszaru Metropolitalnego została firma Torus.
 • Nagroda Złoty Oxer przyznawana wyjątkowym przedsiębiorcom, którzy budując od podstaw swoją firmę, kierują się wizją rozwojową i konsekwencją w realizacji przyjętych celów strategicznych, trafiła do Jacka Sarnowskiego, twórcy firmy Porta KMI Poland.
 • Statuetkę Primum Cooperatio za wybitne osiągnięcia naukowe połączone z udokumentowaną działalnością w zakresie wdrożeń własnego dorobku naukowego w gospodarce otrzymała prof. dr hab. n. farm. Małgorzata Sznitowska, kierownik Katedry i Zakładu Farmacji Stosowanej Gdańskiego Uniwersytety Medycznego. 
 • Nagrodę w kategorii Biznes Wybiera Mediacje przyznawaną przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza i Pracodawców Pomorza w ramach Centrum Arbitrażu i Mediacji otrzymał Zbigniew Canowiecki, prezydent Pracodawców Pomorza.
 • Nagroda Negotium Pro Cultura trafiła do rąk Mariusza Grzędy, właściciela Biura Usługowego Mario.
 • Statuetki „Przedsiębiorca Odpowiedzialny i Wrażliwy Społecznie w 2019 roku” przyznawane w ramach projektu Ośrodek „Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota na Subregion Metropolitalny” otrzymały Fundacja Rozwoju Społecznej Odpowiedzialności Helisa oraz firma Kemira Gdańsk.

 oprac. na podstawie KFP