• Start
  • Wiadomości
  • Nagła decyzja rządu: od soboty zamknięte cmentarze. Zmiany w organizacji ruchu, komunikacji i handlu

Nagła decyzja rządu: od soboty zamknięte cmentarze. Zmiany w organizacji ruchu, komunikacji i handlu

W związku z bardzo późno podjętą decyzją rządu RP o zamknięciu cmentarzy od soboty 31 października do poniedziałku 2 listopada, zmianie w naszym mieście ulegają: ustalona wcześniej organizacja ruchu oraz kursowanie komunikacji miejskiej. W sobotę autobusy i tramwaje kursować będą według sobotnich rozkładów jazdy, w niedzielę - zgodnie z rozkładem świątecznym, a w poniedziałek - tak jak w dni powszednie. Linie specjalne są odwołane.
30.10.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
1
Mat. Urząd Miejski w Gdańsku

 

Ogłoszona na ostatnią chwilę decyzja rządu o zamknięciu cmentarzy w okresie od soboty, 31 października do poniedziałku 2 listopada spowodowała konieczność wprowadzenia zmian.

Wypracowane dużo wcześniej zasady związane z możliwością wchodzenia na cmentarze, organizacją ruchu, kursowaniem komunikacji miejskiej oraz przycmentarnym handlem - są nieaktualne.

W sobotę i w poniedziałek na gdańskich cmentarzach zaplanowane są pogrzeby, które zgodnie z decyzją rządu mogą odbywać się według planu. Dlatego w tych dniach nie ma możliwości całkowitego zamknięcia wszystkich wejść na cmentarze.

W dniu Wszystkich Świętych, 1 listopada, wszystkie wejścia na gdańskie cmentarze zostaną zamknięte. W najbliższych godzinach na furtkach pojawią się informacje o zamknięciu nekropolii. Analogiczne informacje pojawiły się również na tablicach zmiennej treści. Straż miejska oraz inne służby będą prowadziły wzmożone kontrole w okolicach cmentarzy. Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, zachowanie ostrożności i stosowanie się do zaleceń policji, straży miejskiej oraz innych służb.  

 

 

Organizacja ruchu 

Od soboty, 31 października do poniedziałku 2 listopada, planowane na Dzień Wszystkich Świętych zmiany w organizacji ruchu nie zostaną wprowadzone. Ze względów bezpieczeństwa, w okolicach cmentarzy, obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km/h. Nie zostaną wprowadzone zaplanowane wcześniej zmiany w organizacji ruchu, które miały obowiązywać 1 listopada. Utrzymany zostaje natomiast zakaz zatrzymywania się na ul. Dąbrowskiego i 3 maja. 

 

 

Komunikacja miejska 

W związku z podjętą przez Rząd RP decyzją, nie będzie realizowana specjalna oferta przewozowa przygotowana na okres Wszystkich Świętych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku. 

Oznacza to brak w te dni dodatkowych tramwajowych linii specjalnych 63, 66 i 68, specjalnych linii autobusowych 601, 608, 610, 627 oraz wzmocnień kursów na wybranych liniach tramwajowych i autobusowych. 

  • 31.10.2020 r (sobota) 

- wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą funkcjonować wg sobotnich rozkładów jazdy, 

  • 01.11.2020 r. (niedziela, Wszystkich Świętych) 

- wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą funkcjonować wg świątecznych rozkładów jazdy, 

  • 02.11.2020 (poniedziałek, Dzień Zaduszny) 

- wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą funkcjonować wg powszednich rozkładów jazdy. 

Ze względu na fakt, iż Rząd RP ogłosił decyzję o zamknięciu cmentarzy dopiero w piątek, 30.10.2020 r. po godz. 15.30, w pojazdach komunikacji miejskiej i na przystankach mogą być nadal eksponowane komunikaty o specjalnej ofercie przewozowej, przygotowanej na okres 31.10-02.11. Informacje te będą w najbliższym czasie sukcesywnie usuwane. 

Decyzje w sprawie funkcjonowania komunikacji miejskiej w kolejny weekend (07-08.11.2020 r.) zapadną w przyszłym tygodniu. 

 

 

TV

Huczne obchody 50-lecia Zaspy