Sesja Rady Miasta Gdańska na temat Mevo 2.0.

Na poniedziałek, 5 czerwca, zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miasta Gdańska. Jedynym tematem ma być stan prac nad wdrożeniem systemu roweru metropolitalnego Mevo 2.0. Początek obrad - o godz. 14.00. Nasz portal jak zwykle przeprowadzi transmisję z tego wydarzenia. 
04.06.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Widok zabytkowego reprezentacyjnego budynku z czerwonej cegły, ze spadzistym dachem. Budynek ma dwa piętra. Na dachu znajduje się maszt z flagą Gdańska
Nowy Ratusz - siedziba Rady Miasta Gdańska, gdzie w poniedziałek tematem obrad będzie rower metropolitalny Mevo 2.0
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

To już druga nadzwyczajna sesja RMG w ciągu kilku dni. W czwartek, 1 czerwca, radni zajęli się sytuacją w Nowym Porcie i okolicy, gdzie pył węglowy - z hałd znajdujących się na terenach portowych - zanieczyszcza powietrze i dramatycznie wpływa na jakość życia mieszkańców.

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta ws. pyłu. Apel radnych i doniesienie do prokuratury

Sesja zwołana na poniedziałek, 5 czerwca, będzie już 64. w tej kadencji. Rozpocznie się w trybie stacjonarnym w sali obrad (I piętro) Nowego Ratusza przy ul. Wały Jagiellońskie 1. Zwołano ją na wniosek radnych PiS. Jedynym tematem ma być stan prac nad wdrożeniem systemu roweru metropolitalnego Mevo 2.0.

W porządku obrad przewidziano przedstawienie stanowiska Miasta oraz prezesa Zarządu OMG-G-S Michała Glasera „w sprawie świadczenia polegającego na dostawie, uruchomieniu oraz zarządzaniu i kompleksowej eksploatacji Systemu Roweru Metropolitalnego OMG-G-S w latach 2017-2023”. Następnie odbędzie się dyskusja.

Mevo 2.0 od września na ulicach metropolii - będą nowe rowery elektryczne firmy Segway