• Start
  • Wiadomości
  • Na żywo, 3 czerwca. Spotkanie wokół książki „Lech, Leszek. Wygrać wolność” z Lechem Wałęsą i Leszkiem Balcerowiczem

Na żywo, 3 czerwca. Spotkanie wokół książki „Lech, Leszek. Wygrać wolność” z Lechem Wałęsą i Leszkiem Balcerowiczem

03.06.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
walesa balcerowicz

 

18:59
Leszek Balcerowicz: walczymy o rządy prawa
Leszek Balcerowicz, który wraz z Lechem Wałęsą gości w Hali Debat w Strefie Społecznej, mówił: Rządy prawa istnieją, kiedy jest niezależny wymiar sprawiedliwości. Każda dyktatura zagarnia wymiar sprawiedliwości.

18:55
Wałęsa: Naszemu pokoleniu los dał wywalczyć wolność, ale jednocześnie zobowiązał
Wałęsa w Hali Debat: naszemu pokoleniu los dał wywalczyć wolność, ale jednocześnie zobowiązał do zbudowania czegoś lepszego od poprzedniego. Zastanówcie się nad tym, byście jutro zwyciężali

18:48
Wałęsa: wszystko zależy od tego, jak my zagospodarujemy tę wolność.
Lech Wałęsa na spotkaniu w Hali Debat ostrzegł: wszystko zależy od tego, jak my zagospodarujemy tę wolność. Od młodzieży uczącej się dziś zależy jaką treścią wypełni tę nową sytuację. To oni wypiszą nam albo legitymację, że fajnie zrobiliście, albo będą nas przeklinać. Zapamiętajcie to.

18:44
Lech Wałęsa: stałem na czele tej walki
Lech Wałęsa, jeden z gości spotkania wokół książki „Lech, Leszek. Wygrać wolność”, w Hali Debat w Strefie Społecznej, zapytany o to, co czuł 3 czerwca 1989 roku, odpowiedział: Stałem na czele tej walki. Wychowany w małej wiosce, ale bardzo ambitny. Jeśli kiedykolwiek się na coś zgadzałem, chciałem być w tym najlepszy. W związku z tym starałem się wyprzedzać fakty. Nie patrzyłem więc na waszą euforię, ani pogodę, patrzyłem na to, co z tego wyniknie. Kiedy kończyliśmy strajk w 80. roku euforia była jeszcze większa. Powiedziałem wtedy: wy się cieszycie, przynieśliście mnie na ramionach, ale przyjdzie czas, że będziecie we mnie kamieniami rzucać.

 

TV

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA