• Start
  • Wiadomości
  • Na żywo, 2 czerwca. Rozpoczyna się rozmowa z prof. Andrzejem Blikle

Na żywo, 2 czerwca. Rozpoczyna się rozmowa z prof. Andrzejem Blikle

02.06.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
blikle

 

18:29
Jak zbudować turkusową firmę? Trzeba zacząć od nauki komunikowania się bez agresji. Trwa spotkanie z prof. Andrzejem Blikle
Profesor Blikle odpowiada na pytania uczestników Rozmowy na temat przy okrągłym stole przy ECS. Goście pytają, czy turkusowe firmy są utopią, jak zatrudnia się pracowników w turkusowych firmach, czy dużo jest takich firm w Polsce.

18:19
Ludzie chcą być z siebie dumni mówi prof. Andrzej Blikle na spotkaniu przy okrągłym stole

- Dobro wspólne to jest to wszystko, co tworzymy my ludzie dla ludzi, braci mniejszych i całej planety - powiedział Andrzej Blikle rozpoczynając Rozmowę na temat przy okrągłym stole przed Europejskim Centrum Solidarności. - To zbiorowe działanie jest niezwykle potrzebne.
Profesor Blikle tłumaczy, czym są organizacje turkusowe, organizacje w których ludzie są wolni i szczęśliwi, to przede wszystkim organizacje oparte na głębokim zaufaniu.

Organizacje turkusowe opierają się na takim organizowaniu pracy zespołowej, żeby dawała każdemu poczucie sensu życia, pozwalała na rozwój, oferowała przestrzeń dla kreatywności i innowacyjności. Decyzje w takiej organizacji są podejmowane przez osoby znające temat, a reszta zespołu ma do nich zaufanie.

- Okazuje się, że w organizacjach gospodarczych turkusowe zarządzanie przekłada się na skuteczność i sukces - mówi prof. Blikle

18:08
Rozpoczyna się rozmowa z prof. Andrzejem Blikle

Spotkanie odbywa się przy okrągłym stole przez budynkiem ECS, transmisja na www.gdansk.pl. Temat spotkania: Czym jest dobro wspólne?
Andrzej Blikle urodził się podczas obrony Warszawy we wrześniu 1939, w biurze firmy Blikle przy Nowym Świecie w Warszawie.

Człowiek renesansu: informatyk, profesor nauk matematycznych, specjalista w zakresie matematycznych podstaw informatyki, współtworzył Polskie Towarzystwo Informatyczne, jest członkiem Europejskiej Akademii Nauk, pracownikiem naukowym i nauczycielem akademickim, ale także członkiem Rady Języka Polskiego i… mistrzem cukierniczym.

 

TV

Festiwal Historyczny Wisłoujście przyciągnął tłumy