• Start
  • Wiadomości
  • Na żywo, 1 czerwca. Aleksandra Dulkiewicz i Małgorzata Brajner czytają dzieciom

Na żywo, 1 czerwca. Aleksandra Dulkiewicz i Małgorzata Brajner czytają dzieciom

01.06.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
dulkiewicz i bojnar

 

13:15
„Najlepsza zupa na świecie”, pióra Susanny Isern już przeczytana przez Aleksandrę Dulkiewicz, teraz Małgorzata Brajner - aktorka Teatru Wybrzeże czyta kolejną książkę hiszpańskiej pisarki.
Książka pozornie dotycząca wspólnego gotowania zupy, dotyczyła przyjaźni i współpracy - przepisu na udaną współpracę.

- Czy robiliście coś kiedyś razem? Czy to łatwo - pytały dzieci po lekturze Małgorzata Brajner, aktorka Teatru Wybrzeże, która razem z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz rozmawiała z dziećmi o wspólnym działaniu po zakończeniu lektury „Najlepszej zupy na świecie” - hiszpańskiej autorki Susanny Isern.

Po chwili rozmowy, Małgorzata Brajner czyta kolejną książkę Isern: „Niedźwiedź łowca motyli”.

Po lekturach dzieci przeszły do działania. Barbara Polkowska-Ugwu, artystka pracująca z młodymi twórcami w Pałacu Młodzieży, zaproponowała im zabawy plastyczne związane z przeczytanymi wcześniej książkami.

13:05
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz czyta dzieciom.
- Świętujemy razem Dzień Dziecka, cieszę się, że jesteście z nami tutaj – powitała dzieci prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w Bibliotece ECS.
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podziękowała małemu Władkowi za udostępnienie egzemplarza książki „Najlepsza zupa na świecie”, pióra Susanny Isern, którą właśnie czyta zebranym w bibliotece ECS dzieciom.

 

TV

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Morskim