• Start
  • Wiadomości
  • Muzeum Gdańska latem czynne dłużej. Od 18 czerwca można zwiedzać do godz. 19.00

Muzeum Gdańska latem czynne dłużej. Od 18 czerwca można zwiedzać do godz. 19.00

Od 18 czerwca do 18 września wybrane oddziały Muzeum Gdańska będą otwarte codziennie w godz. 10.00-19.00. Będzie można odwiedzić Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, ale także miejsca, które otworzą się dla turystów w późniejszym terminie, np. nowe Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie, Kuźnię Wodną w Oliwie i Muzeum Nauki Gdańskiej. Zaplanuj wizytę.
16.06.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zegar na sali wystawowej Muzeum Nauki Gdańskie, jednego z oddziałów Muzeum Gdańska
Zegar na sali wystawowej Muzeum Nauki Gdańskie, jednego z oddziałów Muzeum Gdańska
fot. Dariusz Kula / materiały Muzeum Gdańska

 

- W nadchodzącym sezonie letnim oddziały Muzeum Gdańska będą czynne dłużej, do godziny 19.00. Wyjątkami będą zamknięta z powodu remontu Twierdza Wisłoujście oraz czynna do godz. 16:00 Wartownia nr 1 na Westerplatte. Niektóre z oddziałów, np. Kuźnię Wodną w Oliwie, otworzymy nieco później, a już 24 lipca na sale wystawowe nowego Muzeum Bursztyn w Wielkim Młynie wejdą pierwsi zwiedzający - mówi Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska – Wizyta w oddziałach Muzeum Gdańska to nie tylko okazja do zobaczenia dawnych wnętrz, ale także ciekawych wystaw czasowych.

Które z atrakcji będą czynne dłużej od 18 czerwca?

Wraz z rozpoczęciem letniego sezonu turystycznego dłużej będą czynne położone w Śródmieściu Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku, Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa oraz Dom Uphagena.

W dwóch ostatnich zwiedzający mogą zobaczyć wystawę czasową „W głębi odbicia” przygotowaną przez znanego na całym świecie projektanta Oskara Ziętę. Od 15 lipca, w Ratuszu Głównego Miasta będzie można zobaczyć wystawę przygotowaną z okazji 800-lecia zakonu dominikanów w Polsce.

28 czerwca otwarcie dwóch kolejnych oddziałów Muzeum Gdańska

Nieco później otworzą się funkcjonujące na poddaszu i w wieży kościoła św. Katarzyny Muzeum Nauki Gdańskiej oraz położona w dolinie Potoku Oliwskiego Kuźnia Wodna. Te oddziały Muzeum Gdańska również będą otwarte codziennie w godz. 10.00-19.00.

Nowe Muzeum Bursztynu zwiedzisz od 24 lipca!

Wraz z rozpoczęciem Jarmarku Św. Dominika, od soboty 24 lipca, dla zwiedzających otworzy się nowe Muzeum Bursztynu. Wnętrza zabytkowego Wielkiego Młyna zwiedzimy również codziennie w godz. 10.00-19.00.

Wraz z otwarciem nowej opowieści o świecie bursztynu, w dolnej kondygnacji Wielkiego Młyna udostępniona zostanie wystawa czasowa „Moim zdaniem…”. Zobaczymy na niej biżuterię i wyroby złotnicze „z komunikatem”. Ponad 100 zaprezentowanych prac to forma wypowiedzi artystów z wielu środowisk na aktualne tematy, jak relacje międzyludzkie i ekologia.

Co warto wiedzieć przed wizytą?

  • Wizyta w każdym z oddziałów Muzeum wiąże się ze spędzeniem w ich wnętrzach określonej ilości czasu. Najwięcej, bo aż minimum dwie godziny zajmie odkrywanie nowego Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie, ale na zobaczenie najważniejszych miejsc wystarczy… godzina. Na zwiedzenie pozostałych oddziałów potrzeba od 20 do 45 minut. W związku z tym, by opuścić sale wystawowe o czasie, ostatni zwiedzający muszą wejść minimum na godzinę przed zamknięciem odwiedzanego oddziału Muzeum Gdańska.
  • W oddziałach otwartych całorocznie w każdą środę obowiązuje dzień wolnego wstępu. W przypadku oddziałów czynnych sezonowo, np. Muzeum Nauki Gdańskiej, Kuźni Wodnej w Oliwie i czynnej latem w godz. 10.00-16.00 Wartowni nr 1 na Westerplatte nie obowiązuje dzień wolnego wstępu.
  • Na salach wystawowych należy przestrzegać zasad reżimu sanitarnego. Zwiedzający muszą nosić maseczki oraz dezynfekować dłonie. Obowiązują też limity osób przebywających na raz w danym pomieszczeniu.
  • Posiadacze Karty Mieszkańca mogą raz w roku zwiedzić nieodpłatnie każdy z otwartych oddziałów Muzeum Gdańska. Przy ponownej wizycie należy zakupić regularny bilet.
  • Aktualne informacje podawane są zawsze na stronie muzeumgdansk.pl w zakładce „Zaplanuj Wizytę”. Tam też można zakupić elektroniczny bilet do danego oddziału i 90-dniowy, indywidualny karnet uprawniający do zwiedzania wszystkich atrakcji turystycznych.