• Start
  • Wiadomości
  • Multi Park Morena. Powstają miasteczko ruchu drogowego i pumptrack

Multi Park Morena. Powstają nowe atrakcje: miasteczko ruchu drogowego i pumptrack

W ramach kolejnych edycji Budżetu Obywatelskiego, teren sąsiadujący z ul. Królewskie Wzgórze w dzielnicy Piecki-Migowo zmienia się nie do poznania, co widać na naszym filmie. Jeszcze tej wiosny oddane zostaną do użytku miasteczko ruchu drogowego i pumptrack.
12.04.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Miasteczko ruchu drogowego służyć będzie edukacji
Miasteczko ruchu drogowego służyć będzie edukacji
fot. Dariusz Kwidziński/gdansk.pl

Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu zmienia się wygląd gdańskich dzielnic. Przy ul. Królewskie Wzgórze rozbudowywany jest w kolejnych edycjach Multi Park Morena. Na przełomie kwietnia i maja oddane mają być do użytku - miasteczko ruchu drogowego i pumptrack. Pierwsze służyć ma edukacji najmłodszych. Tu będą mogli zapoznać się z przepisami ruchu drogowego i w praktyce nauczyć się bezpiecznej jazdy. Z kolei pumptrack to atrakcja zbudowana z myślą o kolarzach, którzy lubią sportową jazdę. Stąd charakterystyczna topografia obiektu, nie zabraknie zakrętów i pofałdowanego toru do jazdy. Koszt prac to ponad 1,5 mln zł.

Zobacz relację wideo:

 

Kompleksowe zagospodarowanie terenu przy ulicy Królewskie Wzgórze odbywa się w ramach projektu Multi Park Morena z BO 2019 i 2020. Inwestycję prowadzi Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Do już istniejących atrakcji dochodzą w tym roku m.in. tor do parkour'u, całoroczna zjeżdżalnia rurowa (również dla dorosłych) oraz wspomniane miasteczko ruchu drogowego i pumptrack. Rozbudowana zostanie też siłownia pod chmurką, a w planach, w ramach BO, powstanie skatepark.

Pumptrack pomoże miłośnikom sportów ekstremalnych podnosić swoje umiejętności
Pumptrack pomoże miłośnikom sportów ekstremalnych podnosić swoje umiejętności
fot. Dariusz Kwidziński/gdansk.pl

Budżet Obywatelski 2023 w Gdańsku - 10. edycja. Zgłoś projekt!

TV

Nowy punkt widokowy na Suchaninie już gotowy