• Start
  • Wiadomości
  • Mówiący Łoś Lucek przyciąga tłumy na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Zdziwisz się, kto użyczył mu głosu

Mruczy, śpiewa, opowiada i jest bardzo dowcipny. Łoś Lucek skradł serca odwiedzających Jarmark Bożonarodzeniowy

„Nazywam się Lucek, Łoś Lucek...” Co 15 minut nad jednym ze stoisk Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku usłyszeć można mówiącego ludzkim głosem łosia. Przyciąga on tłumy widzów, słuchają go dzieci i dorośli. Na czym polega fenomen jego popularności? Zobacz nasz film z Łosiem Luckiem w roli głównej.
06.12.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mówiący ludzkim głosem Łoś Lucek to gwiazda wielu sezonów
Mówiący ludzkim głosem Łoś Lucek to gwiazda wielu sezonów
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

- Nie renifer, ani jeleń, nie wiewiórka i nie lis. Jestem łosiem, dumnym łosiem i zabawiam Was tu dziś – mówi gromkim głosem łoś Lucek, a tłumy dzieci i dorosłych z podziwem mu się przysłuchują.

Na jego występ czekają tłumy widzów z włączonymi telefonami komórkowymi. Łoś Lucek stał się niewątpliwą gwiazdą. Zabawia odwiedzających gdański Jarmark Bożonarodzeniowy od kilu lat, a jego popularność wciąż rośnie. Podczas tegorocznej imprezy stoisko z „gadającym łosiem” nieco zmieniło lokalizację. Znajduje się w sąsiedztwie Katowni, nieopodal Złotej Bramy. Łoś nie mówi długo, ale emocje, które wzbudza są gorące.


Jego opowieść jest rymowana i wzbogacona muzycznie. Mruczy bowiem melodie bożonarodzeniowych przebojów, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Czasami brzmi nawet jak James Bond.

- Nazywam się Lucek, Łoś Lucek... - przedstawia się. - Niezły ze mnie aparat. Mam talentów co niemiara. Po ludzku gadam, śpiewam i mruczę... No, normalnie teraz to się wzruszę.

Zobacz występ Łosia Lucka

 

Łoś Lucek mówi niskim męskim głosem, który zapada w pamięć. To głos Jarosława Boberka, legendy, rzec można króla polskiego dubbingu. Związany jest jako aktor m.in. z Teatrem Studio. Występował w wielu filmach i serialach TV takich jak: "Łowca. Ostatnie starcie", "Gracze", "Pułkownik Kwiatkowski", "Cwał", "Wirus", "Córy szczęścia", "Ostatnia misja", "Wiedźmin", "Tam, gdzie żyją Eskimosi", "Pieniądze to nie wszystko", "Pod powierzchnią", "Wyjazd integracyjny", "1920 Bitwa warszawska", "Underdog" i "Miłość do kwadratu", oraz w serialach telewizyjnych: "Twarzą w twarz", "Ojciec Mateusz", "Barwy szczęścia", "Wataha". Ogólnopolską rozpoznawalność zapewniła mu rola posterunkowego w serialu Polsatu "Rodzina zastępcza".

Czerwiec 2014 r. XIV Festiwal Dobrego Humoru w Gdańsku. Jarosław Boberek odbiera nagrodę w kategorii najlepszy aktor komediowy
Czerwiec 2014 r. XIV Festiwal Dobrego Humoru w Gdańsku. Jarosław Boberek odbiera nagrodę w kategorii najlepszy aktor komediowy
fot. KFP

 

Lista filmów, które dubbingował Jarosław Boberek jest bardzo długa. Jego najpopularniejszą i najbardziej popisową rolą jest "Kaczor Donald". Niemniej słynny jest też jego dubbing króla lemurów Juliana w filmie "Madagaskar", z którego pochodzi przebój "Wyginam śmiało ciało". Podkładał też głos pod Jackie Chana w filmach "Karate Kid", "W 80 dni dookoła świata", "Kung Fu Panda" i "Nasza niania jest agentem", a także pod Jacka Blacka w "Epoce lodowcowej" i "Rybkach z ferajny". 

Jarosław Boberek zajmuje się też reżyserią dubbingu, a także użyczył też swojego głosu bohaterom wielu gier komputerowych.

Opiekunem Łosia Lucka jest Koło Widokowe AmberSky. Łoś, co jakiś czas zachęca, żeby popatrzeć na Gdańsk z góry. Jeśli nie widzieliście jeszcze Łosia Lucka, spieszcie się. Można go podziwiać do końca jarmarku, czyli do Wigilii.

 

TV

Westerplatte – beneficjent czy ofiara polityki historycznej?