• Start
  • Wiadomości
  • Mówiący Łoś Lucek przyciąga tłumy na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Zdziwisz się, kto użyczył mu głosu

Mruczy, śpiewa, opowiada i jest bardzo dowcipny. Łoś Lucek skradł serca odwiedzających Jarmark Bożonarodzeniowy

„Nazywam się Lucek, Łoś Lucek...” Co 15 minut nad jednym ze stoisk Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku usłyszeć można mówiącego ludzkim głosem łosia. Przyciąga on tłumy widzów, słuchają go dzieci i dorośli. Na czym polega fenomen jego popularności? Zobacz nasz film z Łosiem Luckiem w roli głównej.
( Publikacja: 06.12.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mówiący ludzkim głosem Łoś Lucek to gwiazda wielu sezonów
Mówiący ludzkim głosem Łoś Lucek to gwiazda wielu sezonów
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

- Nie renifer, ani jeleń, nie wiewiórka i nie lis. Jestem łosiem, dumnym łosiem i zabawiam Was tu dziś – mówi gromkim głosem łoś Lucek, a tłumy dzieci i dorosłych z podziwem mu się przysłuchują.

Na jego występ czekają tłumy widzów z włączonymi telefonami komórkowymi. Łoś Lucek stał się niewątpliwą gwiazdą. Zabawia odwiedzających gdański Jarmark Bożonarodzeniowy od kilu lat, a jego popularność wciąż rośnie. Podczas tegorocznej imprezy stoisko z „gadającym łosiem” nieco zmieniło lokalizację. Znajduje się w sąsiedztwie Katowni, nieopodal Złotej Bramy. Łoś nie mówi długo, ale emocje, które wzbudza są gorące.


Jego opowieść jest rymowana i wzbogacona muzycznie. Mruczy bowiem melodie bożonarodzeniowych przebojów, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Czasami brzmi nawet jak James Bond.

- Nazywam się Lucek, Łoś Lucek... - przedstawia się. - Niezły ze mnie aparat. Mam talentów co niemiara. Po ludzku gadam, śpiewam i mruczę... No, normalnie teraz to się wzruszę.

Zobacz występ Łosia Lucka

 

Łoś Lucek mówi niskim męskim głosem, który zapada w pamięć. To głos Jarosława Boberka, legendy, rzec można króla polskiego dubbingu. Związany jest jako aktor m.in. z Teatrem Studio. Występował w wielu filmach i serialach TV takich jak: "Łowca. Ostatnie starcie", "Gracze", "Pułkownik Kwiatkowski", "Cwał", "Wirus", "Córy szczęścia", "Ostatnia misja", "Wiedźmin", "Tam, gdzie żyją Eskimosi", "Pieniądze to nie wszystko", "Pod powierzchnią", "Wyjazd integracyjny", "1920 Bitwa warszawska", "Underdog" i "Miłość do kwadratu", oraz w serialach telewizyjnych: "Twarzą w twarz", "Ojciec Mateusz", "Barwy szczęścia", "Wataha". Ogólnopolską rozpoznawalność zapewniła mu rola posterunkowego w serialu Polsatu "Rodzina zastępcza".

Czerwiec 2014 r. XIV Festiwal Dobrego Humoru w Gdańsku. Jarosław Boberek odbiera nagrodę w kategorii najlepszy aktor komediowy
Czerwiec 2014 r. XIV Festiwal Dobrego Humoru w Gdańsku. Jarosław Boberek odbiera nagrodę w kategorii najlepszy aktor komediowy
fot. KFP

 

Lista filmów, które dubbingował Jarosław Boberek jest bardzo długa. Jego najpopularniejszą i najbardziej popisową rolą jest "Kaczor Donald". Niemniej słynny jest też jego dubbing króla lemurów Juliana w filmie "Madagaskar", z którego pochodzi przebój "Wyginam śmiało ciało". Podkładał też głos pod Jackie Chana w filmach "Karate Kid", "W 80 dni dookoła świata", "Kung Fu Panda" i "Nasza niania jest agentem", a także pod Jacka Blacka w "Epoce lodowcowej" i "Rybkach z ferajny". 

Jarosław Boberek zajmuje się też reżyserią dubbingu, a także użyczył też swojego głosu bohaterom wielu gier komputerowych.

Opiekunem Łosia Lucka jest Koło Widokowe AmberSky. Łoś, co jakiś czas zachęca, żeby popatrzeć na Gdańsk z góry. Jeśli nie widzieliście jeszcze Łosia Lucka, spieszcie się. Można go podziwiać do końca jarmarku, czyli do Wigilii.