• Start
  • Wiadomości
  • Most na ul. Starogardzkiej gotowy: przejazd w obie strony już możliwy. ZDJĘCIA i WIDEO

Most na ul. Starogardzkiej gotowy: przejazd w obie strony już możliwy. ZDJĘCIA i WIDEO

Od poniedziałku, 8 października, kierowcy bez problemów mogą jechać przez kanał Raduni po moście w ulicy Starogardzkiej. Swobodnie poruszać się mogą także rowerzyści i piesi.
08.10.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Most na Starogardzkiej już przejezdny w obie strony. Jadą samochody...
Most na Starogardzkiej już przejezdny w obie strony. Jadą samochody...
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 Most na ulicy Starogardzkiej jest ważną inwestycją, która usprawni komunikację w tej części Gdańska i zmniejszy korki. Obiekt, który funkcjonował w tym miejscu w ostatnich latach, był zbyt wąski, by jednocześnie mogły nim przejechać samochody z przeciwnych kierunków. Teraz się to zmieni - mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Oruński most łączy ul. Starogardzką z Traktem Św. Wojciecha, stanowiącym główny ciąg komunikacyjny w tej części miasta. 

... autobusy...
... autobusy...
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

... mogą też przechodzić piesi
... oraz rowerzyści. Mogą też przechodzić piesi
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Prace przy budowie mostu rozpoczęły się w sierpniu 2017 roku. Zanim rozpoczęto budowę nowego obiektu rozebrać trzeba było poprzedni i wykonać specjalny nasyp. Nowy most powstał dokładnie w tym samym miejscu, w którym znajdowała się dotychczasowa przeprawa.

Inwestycja miała złożony charakter, bowiem oprócz mostu, wykonano też wodociąg pod ul. Starogardzką na odcinku do ul. Nowiny. Poza tym umocniono Kanał Raduni w bezpośrednim sąsiedztwie z elementami nowego obiektu, a także zlikwidowano otwarte koryto Potoku Maćkowy i przebudowano istniejący przepust. 

ZOBACZ FILM SPRZED UKOŃCZENIA BUDOWY

Wykonawcą prac jest firma MOST Sp. z o.o. z Sopotu. Kwota jaką Miasto przeznaczyło na realizację zadania to ok. 5, 6 mln zł. Inwestycja została dofinansowana przez Ministra Infrastruktury w wysokości 3 051 100 zł.