• Start
  • Wiadomości
  • Dobry występ w łyżwiarstwie synchronicznym. Zaproszenie ta trening otwarty

Dobry występ w łyżwiarstwie synchronicznym. Zaproszenie ta trening otwarty

W dniach 10-11 marca we francuskim Angers odbyły się juniorskie mistrzostwa świata w łyżwiarstwie synchronicznym, Polskę reprezentował gdański team Ice Fire Junior, który zajął miejsca w czołowej dziesiątce. W zawodach wystartowały 23 łyżwiarskie drużyny z 19 krajów, w sumie 512 zawodników. Klub zaprasza na otwarty trening.
15.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dwie łyżwiarki z jedną nogą na kolanie na lodzie, na przeciwko siebie
Gdańskie specjalistki łyżwiarstwa synchronicznego podczas zawodów w Gdańsku ...
fot. SKF Iceskater Gdańsk

Pierwszy występ na dziesiąte miejsce

Pierwszego dnia teamy rywalizowały w programie krótkim. Gdańszczanki pojechały nieźle, ale przydarzył im się upadek (pierwszy w tym sezonie podczas zawodów).

- Dziewczyny pojechały jednak na tyle dobrze, że pomimo tego upadku różnica punktowa pomiędzy nimi a najgroźniejszymi rywalkami ze Szwecji i Szwajcarii była bardzo niewielka,. Jedynie Włoszki, na których pokonanie nastawiały się nasze zawodniczki, po może niezbyt efektownym i "pojechanym" w słabym tempie, ale bardzo równym i całkowicie bezbłędnym, „odjechały” na siedem punktów - relacjonuje Bartosz Zielenkiewicz z SKF Iceskater Gdańsk.

Po pierwszym dniu Polki zajmowały dziesiąte miejsce.

Znakomity przejazd i awans

By poprawić swoje poprzednie wyniki drugiego dnia mistrzostw świata musiały pojechać perfekcyjnie. Poprawić, czyli zająć minimum ósme miejsce. Przypomnijmy, że polskie łyżwiarki w 2020 roku w angielskim Nottingham zdobyły 9. miejsce, w 2022 roku w austriackim Innsbrucku - także dziewiąte utrzymały (w 2021 ze względu na pandemię mistrzostwa świata się nie odbyły).

Gdańszczanki z Team Ice Fire pojechały program dowolny pojechały znakomicie. Wyraźnie pokonały rywalki ze Szwecji i Szwajcarii zajmując w efekcie historyczne 8. miejsce w mistrzostwach świata.

- Co za tym idzie jako piąta nacja na świecie w tej dyscyplinie w przyszłym roku Polska będzie mogła ponownie wystawić dwie drużyny (w łyżwiarstwie synchronicznym pięć pierwszych krajów ma prawo wystawić 2 drużyny - red.) - zaznacza Zielenkiewicz. - Taka sytuacja zdarzyła się po raz drugi, w ubiegłym roku jako drugi polski team pojechały dziewczyny z Team Le Soleil z Torunia, zajmując szesnastą pozycję. Niestety drużyna po sezonie 2021/22 się rozpadła i w tym roku na mistrzostwach świata oglądaliśmy tylko jeden polski zespół.

 

kilkanaście łyżwiarek w strojach na łyżwach. Trzymają w rękach flagi Gdańska i Polski
... oraz całą drużyną na mistrzostwach świata
fot. SKF Iceskater Gdańsk

TABELA KOŃCOWA MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIOREK

1. Team Fintastic Junior        FIN        191.72 pkt

2. Team Nexxice Junior          CAN        188.65 pkt

3. Team Skyliners Junior        USA        186.63 pkt

4. Team Dream Edges Junior   FIN   177.18 pkt

5. Team Les Supremes Junior  CAN   173.30 pkt

6. Team Lexettes Junior          USA       162.52 pkt

7. Team Hot Shivers Junior       ITA       158.55 pkt

8. Team Ice Fire Junior          POL       145.02 pkt

9. Team Spirit Junior                    SWE       142.78 pkt

10. Team Cool Dreams Junior    SUI 141,61 pkt

Na początku kwietnia w amerykańskim Lake Placid odbędą się mistrzostwa świata seniorów. 

Zaproszenie na otwarty trening

Gdańskie specjalistki łyżwiarstwa synchronicznego zapraszają wszystkich chętnych na ostatni przed mistrzostwami świata w USA trening otwarty, który odbędzie się prawdopodobnie w niedzielę, 26 marca, na dużej tafli lodowiska w gdańskiej Hali Olivia.

Podczas tego treningu Team Ice Fire zaprezentuje swoje programy taneczne przygotowane w tym sezonie.

- Dziewczyny pojadą zarówno program krótki jak i dowolny w sukienkach startowych a po występie zapraszają miłośników łyżwiarstwa na wspólny trening w formule open - mówi Bartosz Zielenkiewicz.

Osoby chętne do udziału w treningu (nie ma żadnych kryteriów poza ograniczoną liczbą miejsc) proszone są o kontakt poprzez email: poczta@iceskater.pl.

Podczas spotkania będzie można także nabyć okolicznościowe gadżety łyżwiarskie i tym samym wesprzeć zespół przed wyjazdem na mistrzostwa świata. Informacje o dokładnej dacie i godzinie znajdą się w mediach społecznościowych drużyny Ice Fire Senior.

 

TV

Budowa basenu we Wrzeszczu jeszcze w tym roku