• Start
  • Wiadomości
  • Mija rok od zabójstwa prezydenta Gdańska. Wywieś flagę na znak pamięci

Mija rok od zabójstwa prezydenta Gdańska. Wywieś flagę na znak pamięci o Pawle Adamowiczu

13 stycznia 2019 roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika, na oczach setek osób. Zmarł następnego dnia. Na ulicach naszego miasta w wielu miejscach zapalano znicze i wywieszano też flagi Gdańska i RP. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zachęca do wywieszania flag także w zbliżającą się rocznicę śmierci prezydenta. Dziś można je odebrać w UMG, w poniedziałkowy wieczór (13 stycznia) będą dostępne przed Katownią.
10.01.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Flagi Gdańska i Polski można odebrać w piątek, 10 stycznia, w Urzędzie Miejskim
Flagi Gdańska i Polski można odebrać w piątek, 10 stycznia, w Urzędzie Miejskim
Fot. UM Gdańsk

Rok temu setki flag powiewały na ulicach naszego miasta. Dla tych, którzy chcieliby w podobny sposób wyrazić znak pamięci i wywiesić flagę Gdańska albo Polski, gdański magistrat przygotował ich kilka tysięcy sztuk. Można było odebrać je już w piątek, 10 stycznia, w Zespole Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego przy ul. Nowe Ogrody 8/12. Odzew ze strony gdańszczan był bardzo duży.

- Tłumy od rana w urzędzie. Dziękuję, że tak wielu z was odpowiedziało na mój apel o dekorowanie flagami swoich domów na znak pamięci o prezydencie Pawle Adamowiczu - napisała na swoim profilu na Fb prezydent Aleksandra Dulkiewicz. - Zbliża się czas, kiedy będziemy go wspominać. Wspólnie zadbajmy o atmosferę miasta. Bądźmy dla siebie życzliwi, wyrozumiali, stwórzmy wspólnotę i ozdóbmy Miasto Gdańsk flagami. Powieśmy je na naszych domach, mieszkaniach. Bądźmy razem podczas obchodów śmierci naszego prezydenta - zaapelowała.

 

Niektórzy mieszkańcy, odbierają flagę, robili pamiątkowe zdjęcia z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz
Niektórzy mieszkańcy, odbierają flagę, robili pamiątkowe zdjęcia z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz
Fot. UM Gdańsk

Flagi będą dostępne w gmachu Urzędu Miejskiego przy ul. Nowe Ogrody 8/12 do wyczerpania zapasów. Kto nie zdąży dziś dotrzeć do urzędu, a chciałby otrzymać flagę, będzie miał taką możliwość także w poniedziałek, 13 stycznia. Będą one rozdawane o godz. 19.00 w pobliżu Katowni.

image00032
Fot. UM Gdańsk

 

TV

Światowa stolica bursztynu