• Start
  • Wiadomości
  • Mieszkanie za remont 2021 – poznaliśmy wyniki. Cztery mieszkania wciąż do remontu

Mieszkanie za remont 2021 – poznaliśmy wyniki. Cztery mieszkania wciąż do remontu

16 lokali z puli 20 mieszkań zaproponowanych do wynajęcia w zamian za wykonanie remontu już znalazło najemców. Wyniki zostały przedstawione w piątek, 29 października. Przed nami dogrywka, w której jako propozycja do wynajęcia, pozostały wciąż cztery mieszkania.
30.10.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wyniki tegorocznej Publicznej Oferty Najmu lokali mieszkalnych w zamian za wykonanie remontu poznamy 30 listopada 2021 r.
Wyniki tegorocznej Publicznej Oferty Najmu lokali mieszkalnych w zamian za wykonanie remontu poznamy 30 listopada 2021 r.
fot. Pixabay.com

 

W tegorocznej ofercie przyszłym najemcom zaproponowano 20 lokali w różnych częściach miasta. Na liście znalazły się mieszkania od 20 do 70 m2, wszystkie przeznaczone do remontu, który wykona przyszły najemca. Publiczna Oferta Najmu w zamian za wykonanie remontu skierowana jest do wszystkich zakwalifikowanych do najmu osób, które nie zostały umieszczone na tegorocznej liście komunalnej. Dzięki ofercie miasta, zainteresowani, którzy zadeklarują wykonanie remontu we własnym zakresie i na własny koszt, mają szansę otrzymać mieszkania jeszcze w tym roku. W zamian za remont, otrzymują zwolnienie z wpłaty kaucji oraz płatności za czynsz przez okres do 12 miesięcy.

Tegoroczna Publiczna oferta najmu w zamian za wykonanie remontu rozpoczęła się w poniedziałek, 6 września. Przez dwa tygodnie, na stronie Gdańskich Nieruchomości, publikowana była interaktywna lista wszystkich 20 lokali wraz z informacjami na temat mieszkania, a także przewidywanego zakresu i szacunkowego kosztu prac. Przez 4 tygodnie pracownicy Gdańskich Nieruchomości udostępniali mieszkania zainteresowanym, którzy po ich obejrzeniu, decydowali o ich wynajęciu.

Do wszystkich osób kwalifikujących się do udziału w Ofercie, Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego skierował informacje o terminie ogłoszenia oferty i udostępnienia interaktywnej listy lokali. Zainteresowani otrzymali także najważniejsze informacje dotyczące Oferty i udziału w programie, w tym terminie złożenia dokumentów niezbędnych do weryfikacji wniosków oraz terminie uruchomienia Publicznej oferty najmu lokali w zamian za wykonie remontu i ogłoszeniu jej wyników.

Dogrywka - 4 mieszkania nadal do wynajęcia

W dniach 2-3 listopada zaplanowana została dogrywka, w której jako propozycja pozostały 4 mieszkania. W tym czasie na stronie oferty ponownie dostępna będzie lista zawierająca pozostałe do wyboru mieszkania. Do 10 listopada, osoby zainteresowane obejrzeć będą mogły lokale oferowane w dogrywce, a ostateczne wyniki tegorocznej Publicznej Oferty Najmu lokali mieszkalnych w zamian za wykonanie remontu poznamy 30 listopada 2021 r.

 Szczegółowe informacje dotyczące Publicznej Oferty Najmu dostępne są w regulaminie na stronie Gdańskich Nieruchomości.


oprac. AU