• Start
  • Wiadomości
  • Międzywyznaniowa modlitwa o pokój w Ukrainie na Placu Solidarności

Międzywyznaniowa modlitwa o pokój w Ukrainie na Placu Solidarności

W poniedziałek 28 marca 2022 roku o godz. 19:00 na Placu Solidarności w Gdańsku odbędzie się Międzywyznaniowa modlitwa o pokój w Ukrainie. Zaprasza na nią prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i przewodniczący gdańskiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej bp Marcin Hintz z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Transmisję z tego wydarzenia nadamy na portalu gdansk.pl.
( Publikacja: 26.03.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Plac Solidarności i Pomnik Poległych Stoczniowców w Gdańsku
Plac Solidarności i Pomnik Poległych Stoczniowców w Gdańsku
zdj. Piotr Wittman/gdansk.pl

 

Wojna w Ukrainie trwa już miesiąc. Agresja Rosji na naszego wschodniego sąsiada kosztowała życie i zdrowie wielu ludzi. Rosyjskie wojska bombardują wiele miast. Sytuacja jest tam dramatyczna. Do Polski przed wojną uciekło ponad 2 mln uchodźców.

W miejscu, które pamięta rozlew niewinnej krwi, a dla świata stało się symbolem solidarności, chcemy wołać o pokój - dla sióstr i braci Ukraińców, dla Europy i dla świata. 28 marca w poniedziałek minie już ponad miesiąc odkąd Federacja Rosyjska rozpoczęła inwazję na niepodległą, demokratyczną Ukrainę, stanowiącą eskalację trwającej od 2014 roku wojny

- piszą w swoim zaproszeniu inicjatorzy modlitewnego spotkania prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i przewodniczący gdańskiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej bp Marcin Hintz z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

modlitwa_plak


Inicjatorzy modlitewnego spotkania apelują do gdańszczan o udział w tym wydarzeniu, którego celem jest pokój i okazanie jedności z narodem ukraińskim.

W dowód poparcia dla całej ukraińskiej społeczności zapraszamy do wspólnej Modlitwy Międzywyznaniowej o Pokój w Ukrainie wraz z koncertem. Stańmy ramię w ramię we wspólnocie ludzi dobrej woli w akcie jednoczącej modlitwy. Otoczmy nią tych, którzy walczą o wolność:

ojczyzny; matki, dzieci i seniorów, którzy byli zmuszeni do ucieczki z Ukrainy; służby i wolontariuszy pracujących na rzecz uchodźców;
rodziny, które gościnnie otworzyły drzwi swoich domów; wszystkich, którzy dzielą się tym, co mają, aby ulżyć ludzkiej biedzie,
ale również rządzących, aby pokój był przesłaniem ich służby na rzecz dobra wspólnego.

W jedności wielka moc! Zaprośmy członków społeczności religijnych, ale i osoby pozostające poza wspólnotą, gdańszczanki, gdańszczan i uchodźców z Ukrainy. Podnieśmy wszyscy dumnie flagi państwowe Rzeczypospolitej Polskiej oraz flagi Ukrainy i wspólnymi siłami pokażmy, że jest nas wielu i się nie poddamy. Niech z Gdańska, który tak boleśnie pamięta dramat II wojny światowej, popłynie wołanie o pokój!

- apelują Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska i bp Marcin Hintz, Kościół Ewangelicko-Augsburski, przewodniczący gdańskiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej.

Transmisję z tego wydarzenia nadamy na portalu.gdansk.pl - poniedziałek godz. 19.00.