• Start
  • Wiadomości
  • Potrzebujesz wsparcia? MOPR przygotował listę instytucji niosących bezpłatną pomoc

Potrzebujesz wsparcia? MOPR przygotował listę instytucji niosących bezpłatną pomoc

W Biuletynie Informacji Publicznej MOPR w Gdańsku znajdziemy listę, na której umieszczono instytucje i organizacje pozarządowe gdańskie i ogólnopolskie niosące pomoc w sprawach rodzinnych, problemach psychologicznych, pedagogicznych, socjalnych, związanych z uzależnieniami, osobom zadłużonym i pokrzywdzonym przestępstwem. Lista obejmuje jednostki zajmujące się prawami dziecka, prawami człowieka, terapią szkolną, prawami konsumenta i pacjenta oraz zabezpieczeniem ekonomicznym i społecznym np. dla osób starszych.
( Publikacja: 25.01.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kiedy piętrzą się kłopoty i nie bardzo wiadomo, gdzie znaleźć skuteczne wsparcie, można skorzystać z listy jednostek udzielających bezpłatnego poradnictwa
Kiedy piętrzą się kłopoty i nie bardzo wiadomo, gdzie znaleźć skuteczne wsparcie, można skorzystać z listy jednostek udzielających bezpłatnego poradnictwa
fot. MOPR

 

Lista dostępna jest m.in. w Biuletynie Informacji Publicznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

- W bardzo trudnych, życiowych sytuacjach zawsze warto sięgnąć po wsparcie specjalistów – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Wówczas taka informacja o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa z pewnością się przyda. Zgłaszając się do wybranej instytucji, potrzebująca osoba otrzyma konkretną, adekwatną pomoc.

Szerokie spektrum poradnicze

Osoby, które potrzebują nieodpłatnej konsultacji w różnym zakresie, teraz szybko znajdą kontakt do właściwej instytucji pomocowej nie tylko gdańskiej, ale i mającej charakter ogólnopolski. Lista zawiera adresy oraz kontakt m.in. do poradni, ośrodków i centrów wsparcia, instytucji miejskich oraz organizacji pozarządowych wspierających potrzebujące mieszkanki i mieszkańców. Świadczą one rozmaite, bezpłatne formy doradztwa np. w zakresie spraw rodzinnych, dotyczących wsparcia psychologicznego, pedagogicznego, socjalnego i praw człowieka.

W bazie jest też kontakt do instytucji i organizacji pozarządowych udzielających pomocy np. osobom zadłużonym, pokrzywdzonym przestępstwem i osobom z problemem uzależnień. Lista obejmuje też adresy jednostek nieodpłatnego poradnictwa, zajmujących się np. prawami dziecka, terapią szkolną, prawami konsumenta i pacjenta oraz zabezpieczeniem ekonomicznym i społecznym np. dla osób starszych. Jest tam również informacja o punktach nieodpłatnego poradnictwa prawnego, obywatelskiego wraz z mediacją w Gdańsku, prowadzonych przez MOPR i organizacje pozarządowe.