Maraton w Gdańsku. Zaplanuj start już dziś

W maju tego roku odbyła się pierwsza edycja PZU Gdańsk Maraton, w której wzięło udział 1857 zawodniczek i zawodników z 10 krajów. Przyszłoroczna impreza odbędzie się 15 maja, choć czasu jest więc sporo, warto już teraz zaplanować sobie ten start. Zapisy trwają.
( Publikacja: 17.11.2015 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Start i metę wyznaczono przy budynku AmberExpo na ul. Żaglowej

Uczestnicy pierwszej edycji maratonu docenili m.in. atrakcyjną i różnorodną trasę, która wiodła przez najciekawsze lokalizacje miasta oraz bogaty pakiet startowy.

- W 2015 roku Miasto Gdańsk zyskało nową ważną imprezę, która została bardzo ciepło przyjęta przez biegaczy, co nas organizatorów zobowiązuje. Dlatego, by nie zawieźć oczekiwań uczestników kolejnej edycji, już dziś pracujemy nad jej przygotowaniem - zapewnia Leszek Paszkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku. - Przyszłoroczna impreza będzie udoskonaleniem pierwszej edycji. Do sprawdzonych i ciepło przyjętych elementów dołączy z pewnością kilka niespodzianek

Organizatorzy wraz ze sponsorami i partnerami będą je sukcesywnie prezentować. Podczas samych zawodów, nie zabraknie ciekawego expo oraz licznych atrakcji przygotowanych z myślą nie tylko o biegaczach, ale także o kibicach, w tym również tych najmłodszych.

- Nasz gdański maraton dla osób, które wzięły udział w 53. Biegu Westerplatte i 2. AmberExpo Półmaratonie, będzie to przysłowiowa kropka nad "i", ukończenie bowiem tego królewskiego dystansu to ostatni element Gdańskiego Herbu Biegowego - mówi Paszkowski.

Trasa ponownie będzie wiodła przez: starówkę z ulicą Długą, Długi Targ z fontanną Neptuna, pomnik Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, Stadion Energa Gdańsk czy Park Nadmorski im. R. Reagana. Start i meta będą umiejscowione w hali targowej AmberExpo. 


Zobacz trasę 2. PZU Gdańsk Maraton


- Cieszę się, że w przyszłym roku PZU Gdańsk Maraton znów się odbędzie. Ten bieg ma wyjątkową trasę, świetną atmosferę i ogromny potencjał promocyjny dla miasta i regionu. Będziemy wspierać jego organizację, aby wyrósł na jedną z najważniejszych imprez sportowych w Polsce. Przy okazji spróbujemy zachęcić jeszcze większą liczbę Polaków do aktywnego trybu życia i dbania o swoje zdrowie – zapowiada Michał Witkowski, rzecznik Grupy PZU.

Trasa maratonu biegnie przez najciekawsze miejsca Gdańska

Wpisowe to koszt 79 zł. W cenie oczywiście pakiet startowy, który zostanie przedstawiony w najbliższym czasie. 

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronach: 
www.pzugdanskmaraton.pl oraz www.mosirgdansk.pl

Organizatorem 2. PZU Gdańsk Maratonu jest Miasto Gdańsk oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Sponsorem tytularnym zostało PZU.