• Start
  • Wiadomości
  • MOTŁAWA - 22. Rutynowe ćwiczenia obronne - odbędą się w Gdańsku 21 i 22 września

MOTŁAWA - 22. Rutynowe ćwiczenia obronne - odbędą się w Gdańsku 21 i 22 września

W środę i czwartek, 21 i 22 września zostaną przeprowadzone w Gdańsku ćwiczenia obronne pod kryptonimem „MOTŁAWA - 22”. To rutynowe ćwiczenia, odbywające się w naszym mieście raz na trzy lata i nie mają związku z aktualną sytuacją geopolityczną.
( 10.09.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Motława 22. Ćwiczenia służą sprawdzeniu przygotowanych i przyjętych w mieście norm dotyczących obrony w sytuacji zagrożenia
Motława 22. Ćwiczenia służą sprawdzeniu przygotowanych i przyjętych w mieście norm dotyczących obrony w sytuacji zagrożenia
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Ćwiczenia służą sprawdzeniu przygotowanych i przyjętych w mieście norm dotyczących obrony w sytuacji zagrożenia. Dzięki temu istniejące procedury mogą zostać ulepszone. Ćwiczenia obronne „Motława – 22” zostały poprzedzone cyklem szkoleń i treningów z wybranymi jednostkami organizacyjnym podległymi prezydent miasta. W latach poprzednich ćwiczenia odbywały się pod kryptonimem „Magistrat” oraz „Impas”.

Podczas ćwiczeń sprawdzone i zrealizowane zostaną zadania wynikające z planu operacyjnego miasta, dotyczącego zadań niezwiązanych z militarną obroną. Takie zadania realizowane są przez wydziały urzędu oraz jego jednostki organizacyjne. Dodatkowo zostanie wykonana ewakuacja III stopnia mieszkańców PSM Przymorze i PDS Orunia. Wszystkie ćwiczenia będą realizowane w oparciu o wymyśloną sytuację związaną z zagrożeniem militarnym naszego miasta i nie będą odnosiły się do rzeczywistych sytuacji polityczno-militarnych.

W ćwiczeniach wezmą udział wybrane Wydziały UMG, przedstawiciele Gdańskich Autobusów i Tramwajów, Zarządu Transportu Miejskiego, Domu Pomocy Społecznej Orunia, Powszechnej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przymorze”, Komendy Miejskiej Policji, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojskowego Centrum Rekrutacji.

oprac. AU