Dzień otwarty w MOPR poświęcony zastępczemu rodzicielstwu

Mają dwa, pięć, osiem i kilkanaście lat – gdańskie dzieci, które potrzebują opieki i miłości zastępczych rodziców. Można spełnić ich oczekiwania. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca mieszkanki i mieszkańców do tworzenia rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. Zaprasza na dzień otwarty.
( Publikacja: 19.05.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gdański MOPR zachęca do tworzenia rodzin zastępczych
Gdański MOPR zachęca do tworzenia rodzin zastępczych
fot. pixabay.com

Rodzice zastępczy - co zrobić i jak się przygotować

W środę, 25 maja, w godz. 8.00-18.00 w MOPR przy ul. K. Leczkowa 1A (w sali konferencyjnej nr 13 na parterze budynku) dyżurować będą specjaliści Wydziału Pieczy Zastępczej. Psycholodzy, pedagodzy i trenerzy szkolący kandydatów na opiekunów zastępczych podpowiedzą zainteresowanym m.in. jak się przygotować do pełnienia roli zastępczego rodzica lub do prowadzenia rodzinnego domu dziecka oraz jakie trzeba spełnić warunki, by uzyskać taki status. Poinformują też, jakie wsparcie m.in. finansowe, rzeczowe i psychologiczne otrzymują rodziny zastępcze.

Pracownicy Wydziału zapraszają do kontaktu bezpośredniego i telefonicznego: 58 347 82 77 i 58 347 82 78. Można też uzyskać wiadomości, pisząc na adres email: mopr@gdansk.gda.pl.

Co warto wiedzieć o dziecku w pieczy zastępczej

W ramach dnia otwartego, 25 maja, w godz. 10.00-12.00, na profilu facebookowym gdańskiego MOPR można posłuchać webinaru pt. „Co warto wiedzieć o dziecku w pieczy zastępczej”. Psycholodzy Ośrodka oraz rodzice zastępczy m.in. opowiedzą, jak wygląda opieka nad malcem w rodzinie zastępczej, z jakimi trudnościami wychowawczymi trzeba się zmierzyć. Podzielą się doświadczeniami opiekuńczymi i wiedzą na temat tej formy rodzicielstwa.