Oliwia Rybicka Oliver i Filip Bojanowski mistrzami Polski w łyżwiarstwie figurowym

Oliwia Rybicka Oliver i Filip Bojanowski to łyżwiarze figurowi Stoczniowca Gdańsk. W weekend 16-17 grudnia zostali Mistrzami Polski Seniorów 2024 w tańcach na lodzie. Zawody odbyły się w ramach Mistrzostw Czterech Narodów: Polski, Czech, Słowacji i Węgier w czeskim Turnovie.
19.12.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mężczyzna i kobieta stoją z medalami na szyjach, uśmiechają się
Filip Bojanowski i Oliwia Rybicka Oliver - mistrzowie Polski seniorów w kategorii par tanecznych
fot. archiwum Kamila Rybicka

Sukces po ośmiu miesiącach 

Oliwia Rybicka Olivier i Filip Bojanowski podczas najważniejszych zawodów sezonu, wykonali dwa czyste, dynamiczne programy, zdobyli rekordy punktowe, dzięki którym z dużą przewagą w klasyfikacji, zdobyli Mistrzostwo Polski Seniorów 2024 w tańcach na lodzie. Tytuł ten zostanie dodany do kolekcji tytułów juniorskich, które oboje zdobyli w poprzednich latach z innymi partnerami tanecznymi. 

Nowi mistrzowie Polski w tańcach na lodzie trenują razem dopiero od 8 miesięcy. 

- Nasze marzenie na ten sezon spełniło się, a krótkoterminowy plan został wykonany - powiedział Filip.

- Teraz zaczynamy intensywne treningi, aby zrealizować nasz długoterminowy plan czyli zdobycie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich 2026 - dodała Oliwia. 

Trenują w Gdańsku i we Włoszech

Oliwia ma 20 lat, urodziła się w Warszawie. Filip ma 21 lat, jest rodowitym gdańszczaninem. Oboje są zawodnikami Stoczniowca Gdańsk. Trenują w rodzimej bazie, czyli w hali Olivia oraz we włoskiej Egnie, w klubie Young Goose Academy pod okiem charyzmatycznego trenera, Matteo Zanni. 

Pasją Oliwi i Filipa oprócz jazdy na lodzie, jest także pomaganie, dlatego są ambasadorami Fundacji Dziecięca Fantazja, spełniającej marzenia i poprawiającej warunki życia, ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci.

 

TV

Czwarty mikrolas już rośnie - zobacz, jak powstawał na Oruni Górnej