• Start
  • Wiadomości
  • Chcesz handlować w przejściu podziemnym przy Bramie Wyżynnej? Zgłoś się do ustnego przetargu

Lokale użytkowe w przejściu podziemnym przy Bramie Wyżynnej. Zgłoś się do ustnego przetargu

W środę, 22 lipca, odbędzie się przetarg w formie ustnej licytacji czynszu na najem zespołu lokali użytkowych znajdujących się w przejściu podziemnym pod ulicą Wały Jagiellońskie. Przejście stanowi połączenie między Bramą Wyżynną a Forum Gdańsk. Przyszły najemca będzie mógł prowadzić w nim działalność handlowo-usługową, będzie przy tym zobowiązany do obsługi toalet i platform dla osób niepełnosprawnych.
17.07.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Przejście podziemne łączy Bramę Wyżynną z Forum Gdańsk. To atrakcyjne miejsce na prowadzenie działalności gospodarczej
Przejście podziemne łączy Bramę Wyżynną z Forum Gdańsk 
fot. Karol Stańczak / GZDiZ

 

Lipcowy przetarg to trzecia próba wyboru najemcy dla zespołu lokali w przejściu pod Wałami Jagiellońskimi. Najemca, który został wybrany w pierwszym przetargu we wrześniu ubiegłego roku, ostatecznie nie zdecydował się na zawarcie umowy. Z kolei drugi przetarg, zaplanowany na marzec tego roku, ze względu na sytuację epidemiczną musiał zostać odwołany.

Trzeci przetarg odbędzie się 22 lipca w siedzibie Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni przy ul. Wyspiańskiego 9A w sali 19 o godz. 9:00. Będzie miał formę ustnej licytacji wysokości czynszu za zespół lokali.

Składa się on z lokalu użytkowego przeznaczonego na prowadzenie działalności handlowo-usługowej oraz z pomieszczeń, gdzie znajdują się toalety. Całość została wyremontowana w ramach prac związanych z budową Forum Gdańsk.


Wyłoniony w przetargu najemca lokalu oprócz prowadzenia punktu handlowego lub usługowego będzie miał obowiązek codziennej bieżącej obsługi toalet (w godz. 6:00-20:00), znajdujących się w przejściu podziemnym – utrzymania ich w czystości oraz dokonywania drobnych napraw. Będzie mógł przy tym pobierać opłaty za korzystanie z toalet w kwocie nie wyższej niż 2 zł. Najemca, we własnym zakresie, będzie mógł zainstalować w nich automat-kołowrotek służący do poboru opłat.

Najemca lokalu będzie również zobowiązany do obsługi platform przyporęczowych dla osób niepełnosprawnych – codziennie w godz. 6:00-20:00. Znajdują się one przy schodach od strony Bramy Wyżynnej, a także przy schodach prowadzących na przystanki tramwajowe. Odpowiedzialny będzie za udzielenie pomocy osobie niepełnosprawnej przy wejściu i zejściu z platformy oraz do zapewnienia bezpiecznego transportu osoby na platformie po schodach. Obowiązkiem najemcy będzie również dbanie o stan platformy i jej utrzymanie w czystości.


Zespół lokali użytkowych, które znajdują się w przejściu podziemnym ma łączną powierzchnię 69,25 m2 - lokal do prowadzenia działalności handlowo-usługowej liczy 14,20 m2, a toalety 55,05 m2 powierzchni. Pomieszczenie wyposażone jest w instalację elektryczną oraz wodno-kanalizacyjną, jak również wentylację. W lokalu najemca będzie mógł prowadzić sprzedaż artykułów spożywczych (wyłącznie w opakowaniach jednostkowych producenta), pamiątek, prasy, czy artykułów sezonowych. W lokalu możliwe będzie również prowadzenie działalności usługowej, np. sprzedaży i serwisu telefonów komórkowych, dorabiania kluczy itp. Nie dopuszcza się natomiast sprzedaży alkoholu, tekstyliów odzieżowych i obuwia, działalności hazardowej, a także żywności innej niż w opakowaniach jednostkowych producenta.

Stawka wywoławcza czynszu do licytacji to 41,63 zł netto. Szczegółowe warunki samej licytacji jak i obowiązki przyszłego najemcy określa Zarządzenie Prezydenta Miasta Gdańska 877/20 z dnia 1 lipca 2020.

 

TV

Miłe chwile w Radzie Miasta