• Start
  • Wiadomości
  • Letnica. Radni dzielnicy już po ślubowaniu. Czas na pracę na rzecz lokalnej społeczności

Letnica. Radni dzielnicy już po ślubowaniu. Czas więc na pracę na rzecz lokalnej społeczności

We wtorkowe popołudnie, 25 czerwca, odbyło się uroczyste ślubowanie świeżo upieczonych radnych Letnicy. W gmachu Nowego Ratusza obecni byli wszyscy członkowie nowej rady. Po odebraniu zaświadczeń o wyborze na radnego i złożeniu ślubowania, radni wzięli udział w inauguracyjnej sesji tej kadencji.
( Publikacja: 25.06.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Po oficjalnym ślubowaniu czas na pamiątkowe zdjęcie Rady Dzielnicy wraz z radnymi Miasta Gdańska i przedstawicielami Biura Rady Miasta Gdańska
Po oficjalnym ślubowaniu czas na pamiątkowe zdjęcie Rady Dzielnicy wraz z radnymi Miasta Gdańska i przedstawicielami Biura Rady Miasta Gdańska
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Gospodynią uroczystości była Agnieszka Owczarczak, Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska. Towarzyszyło jej dwoje radnych: Kamila Błaszczyk i Cezary Śpiewak-Dowbór z Koalicji Obywatelskiej.

- Rady Dzielnic są dla nas dużym wsparciem. Bardzo dobrze znają takie problemy, które z perspektywy Miasta mogą być niezauważalne. Opiniują też wszystkie projekty uchwał, którymi zajmuje się Rada Miasta. Mogą do nich zgłaszać swoje uwagi, a to jest zawsze dla nas wskazówka, jak przy danym dokumencie należy się zachować – podkreśla przewodnicząca Agnieszka Owczarczak.

Po tym, jak każdej z 15. osób wręczono zaświadczenie o wyborze na radnego, obecni złożyli ślubowanie. Na tym zakończyła się uroczystość, a Radny Miasta, Cezary Śpiewak-Dowbór, poprowadził pierwszą sesję Rady Dzielnicy.

Tym samym Letnica dołączyła do pozostałych 34 dzielnic Gdańska, w których od kilku już tygodni prężnie działają nowo wybrani radni.

 

W skład Rady Dzielnicy Letnica wchodzą:

Adrian Kowalczyk, Marzena Kolmer, Edyta Habkowska, Małgorzata Bury, Paweł Zubrzycki, Teresa Adamczyk, Katarzyna Kozicińska, Sandra Wrzosek, Kamil Kolmer, Anna Mikołajczak, Kinga Adamczewska, Marek Korolkiewicz, Magdalena Terlecka, Adrian Habkowski i Bogdan Żmudzki.

 

W wyborach Rady Dzielnicy Letnica, które odbyły się 9 czerwca br., wzięło udział 14,9 proc. wyborców. W związku z tym, że od frekwencji w wyborach uzależniona jest wysokość rocznego budżetu danej Rady Dzielnicy, do "kasy" w Letnicy trafi każdego roku w tej kadencji (2019-2024) 18,7 tys. złotych.

Pieniądze z budżetów RD mogą być wydawane m.in. na działania integracyjne, w tym organizację festynów i wyjazdów poza miasto dla mieszkańców, ale też na tzw. twarde inwestycje, w tym montaż miejskich mebli, remont chodnika czy zagospodarowanie zaniedbanego terenu publicznego. W razie potrzeby dzielnicowi radni interweniują w konkretnych sprawach w urzędach, np. w sprawie pilnego, zdaniem mieszkańców, remontu ulicy. Analizują też miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego i konsultują je z mieszkańcami.