• Start
  • Wiadomości
  • Lenny Kravitz wraca. Już w ten czwartek zagra w Ergo Arenie

Lenny Kravitz wraca. Już w ten czwartek zagra w Ergo Arenie

Choć Lenny Kravitz lubi wracać do Polski i w ostatnim czasie robi to doprawdy często, w Trójmieście, jak dotąd, wystąpił tylko raz. Przed przeszło dekadą zagrał w Ergo Arenie dając widowiskowe show. Teraz wraca na tę halę i jedno jest pewne - znów można spodziewać się wielkich rockandrollowych emocji.
13.07.2026
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zrzut ekranu 2026-07-13 141756
 
 

Lenny Kravitz w Ergo Arenie

Czas się Lenny’ego Kravitza nie ima - tak, z przymrużeniem oka moźna określić formę słynnego muzyka - przede wszystkim tę muzyczną właśnie. Kravitz pozostaje jedną z najbardziej aktywnych współczesnych gwiazd rocka - od dekad koncertuje po całym świecie, a gdy wydaje kolejną płytę, brzmi na niej doprawdy elektryzująco i nieraz zaskakująco świeżo. 

Ostatnie zapowiedzi Inside Seaside. Ci artyści wystąpią na tegorocznej edycji

Tak jest w przypadku ostatniego krążka artysty - “Blue Electric Light” - liście miłosnym do muzyki, na której Lenny sam się wychował: klasycznego rocka, ale też bluesa, soulu, R&B, hard rocka. Można też odnieść wrażenie, że na tym krążku wyjątkowo wybrzmiewają wpływy Prince’a i że blisko mu do kultowych już albumów Kravitza, jak “Mama said” czy “Are you gonna go my way”. I właśnie ten krążek Lenny promuje w kolejnej “odnodze” międzynarodowej trasy. Niedługo po wydaniu przed dwoma laty zagrał dwa koncerty w Krakowie i Łodzi, a wiosną ubiegłego roku w Gliwicach. 

Lenny Kravitz wraca do Trójmiasta

Teraz wraca do Polski, by po przeszło dekadzie przypomnieć o sobie w Ergo Arenie na pograniczu Gdańska i Sopotu. W 2015 roku promował tu dobrze przyjęty album “Strut”. Wówczas dał blisko 2,5 godzinne show i śmiało można się spodziewać, że tym razem nie będzie inaczej. Kravitz, znany ze swojej bliskiej relacji z fanami (podczas koncertów chętnie schodzi ze sceny i wchodzi w interakcje), “podaruje” im też prawdziwą podróż w czasie - przez swoje największe przeboje. 

Strut Tour Kravitza skończył się w Gdańsku

Bilety na czwartkowy koncert (16 lipca) są wciąż w sprzedaży - dostępne w serwisie Ticketmaster. Hala będzie otwarta już od 18:00, dlatego nie warto zwlekać i przychodzić na ostatnią chwilę. Wcześniejsze przybycie znacznie ułatwi zajęcie wybranego miejsca na trybunach czy najlepszej miejscówki na płycie. 

Warto też mieć na uwadze, że bilet na koncert jest jednorazowy - wyjście poza teren obiektu uniemożliwi powrót na koncert. W imprezie mogą wziąć dzieci od 6. roku życia pod opieką opiekunów prawnych. Ponadto. koncert i pojawienie się wielotysięcznego tłumu fanów mogą powodować utrudnienia w ruchu. Szczególnie w rejonach Drogi Zielonej i ul. Gospody. Zwyczajowo - ruch będzie kierowany przez policjantów.