• Start
  • Wiadomości
  • LVI sesja RMG. Podwyżka pensji dla zawodowych rodziców zastępczych

LVI sesja RMG. Podwyżka pensji dla zawodowych rodziców zastępczych

Od 1 stycznia 2023 roku wzrosną wynagrodzenia gdańskich zawodowych opiekunów zastępczych oraz osób, które prowadzą rodzinny dom dziecka. Podwyżkę przyjęła Rada Miasta Gdańska podczas czwartkowej sesji, 24 listopada.
24.11.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. pixabay.com

Wynagrodzenie zawodowego rodzica w Gdańsku wyższe od 2023 r.

Zawodowi opiekunowie zastępczy oraz prowadzący rodzinne domy dziecka dla najmłodszych objętych gdańską pomocą społeczną mogą liczyć na finansowe wsparcie miasta. Od początku przyszłego roku miesięczna pensja zawodowego rodzica zastępczego wzrośnie z 4020 zł do nie mniej niż 4520 zł brutto.

Rodzic zawodowy, który prowadzi pogotowie rodzinne, otrzyma pensję nie niższą niż 5220 zł brutto miesięcznie (obecnie to 4120 zł brutto).

Z kolei wynagrodzenie osoby prowadzącej rodzinny dom dziecka wzrośnie z 4620 zł do nie mniej niż 5120 zł brutto. Środki na ten cel zabezpieczył w budżecie Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Radni uchwalili: pomoc finansowa w wysokości 5,5 mln na integrację komunikacji publicznej

Rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka w Gdańsku

Warto wspomnieć, że obecnie ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z czerwca 2011 roku przewiduje wynagrodzenie, np. dla zawodowej rodziny zastępczej w wysokości nie niższej niż 2000 zł brutto. W zawodowych rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka mają zapewnioną właściwą opiekę m.in. rodzeństwa, najmłodsi z niepełnosprawnością oraz potrzebujący natychmiastowego wsparcia w wyniku interwencji. Wszystkie te dzieci, z różnych przyczyn, nie mogą liczyć na zainteresowanie i zaopiekowanie biologicznych rodziców. Obecnie funkcjonuje 30 gdańskich, zawodowych rodzin zastępczych oraz 15 rodzinnych domów dziecka.

Bronili polskości. Odsłonięto tablicę ku czci polskich posłów z Wolnego Miasta Gdańska

oprac. IB

TV

W zoo zamieszkały dwa lemury