• Start
  • Wiadomości
  • Konkurs. Kto zostanie Pracodawcą Przyjaznym Cudzoziemcom? Trwa nabór wniosków

Konkurs. Kto zostanie Pracodawcą Przyjaznym Cudzoziemcom? Trwa nabór wniosków

Już po raz drugi Gdański Urząd Pracy zorganizował konkurs Pracodawca Przyjazny Cudzoziemcom. Tym samym zaprasza do udziału wszystkich gdańskich pracodawców. Zgłoszenia przyjmowane będą do 29 listopada. To już niedługo! Dlatego nie warto zwlekać. Plebiscyt organizowany jest pod patronatem Pracodawców Pomorza. W ubiegłym roku rywalizowało 28 firm.
( Publikacja: 21.11.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wręczenie nagrody Pracodawca Przyjazny Cudzoziemcom odbędzie się w pierwszym kwartale 2020 roku.
Wręczenie nagrody Pracodawca Przyjazny Cudzoziemcom odbędzie się w pierwszym kwartale 2020 roku. Nz. tegoroczna gala Pracodawców Pomorza, która odbyła się w AmberExpo
Źródło: Facebook AmberExpo

W ostatnich kilku latach wyraźnie wzrosła liczba migrantów w Gdańsku i w całym województwie pomorskim. To stawia przed pracodawcami nowe wyzwania, a jednocześnie zmusza do przystosowania warunków pracy pod potrzeby wielokulturowej kadry. Stąd pomysł Gdańskiego Urzędu Pracy (GUP) na plebiscyt, by promować dobre praktyki i pozytywne postawy wśród gdańskich pracodawców, a także wzmacniać pozytywny wizerunek pracownika – cudzoziemca.

Udział w konkursie Pracodawca Przyjazny Cudzoziemcom jest okazją dla pomorskich pracodawców do zaprezentowania działań i procedur, które już działają w organizacjach, a przyczyniają się do budowania wizerunku firmy przyjaznej cudzoziemcom. To z kolei przekłada się także na wizerunek Gdańska i Pomorza jako miejsca wielokulturowego, przyjaznego i otwartego.

„Głównym celem konkursu jest wspomaganie procesów integracji imigrantów w obrębie lokalnej społeczności poprzez wdrażanie w pomorskich firmach procedur wspomagających adaptację do warunków życia i pracy w Gdańsku i na Pomorzu.” – czytamy w regulaminie konkursu.

Udział w plebiscycie mogą wziąć pracodawcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą zarejestrowaną w GUS-ie, funkcjonują na terenie działania GUP, zatrudniają co najmniej trzech cudzoziemców, a także nie byli karani w związku z powierzeniem pracy cudzoziemcowi w ciągu ostatnich dwóch lat.

W ubiegłym roku do udziału w konkursie Pracodawca Przyjazny Cudzoziemcom zgłosiło się 28 firm. To sporo! Jednocześnie zwracają uwagę, iż jest coraz więcej przedsiębiorstw świadomych trendów na rynkach pracy. A nawet więcej, bo chcą je rozwijać i wdrażać wartości tworzenia wielokulturowych kadr w tym dostrzegając korzyści. Równocześnie biorą odpowiedzialność za współtworzenie wielokulturowego rynku pracy na Pomorzu i są przykładem dla innych, jak kreować politykę zatrudniania pracowników. Zwycięzcą ubiegłorocznego plebiscytu została spółka Kemira Gdańsk.  A nagrodę wręczono w marcu tego roku podczas Gali Evening Pracodawców Pomorza w AmberExpo.

Warunkiem wzięcia udziału w plebiscycie jest wypełnienie i złożenia w wersji elektronicznej lub papierowej kwestionariusza zgłoszeniowego. Wszystkie szczegółowe informacje i dokumenty można znaleźć na stronie www.gup.gdansk.pl oraz w Regulaminie Konkursu. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu /58/ 732-52-30 oraz pod adresem konkurs@gup.gdansk.pl.

Organizatorem konkursu jest Gdański Urząd Pracy, a wydarzenie patronatem objęli Pracodawcy Pomorza.

 

CZYTAJ TAKZE:

Święto biznesu w Gdańsku. Zobacz, kto został Pomorskim Pracodawcą Roku 2018