• Start
  • Wiadomości
  • Koronawirus. Nowe limity obostrzeń: więcej osób na weselach, zgromadzeniach, w transporcie

Koronawirus. Zmiany w obostrzeniach: większy limit osób w transporcie, weselach, zgromadzeniach, salach dla dzieci

Na konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia przedstawił aktualne zmiany w obostrzeniach, które rozpoczną się od 6 czerwca 2021 roku. To m.in. zmiany w transporcie zbiorowym, zwiększony do 150 osób limit wesel i zgromadzeń, otwarte sale zabaw dla najmłodszych.
02.06.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mężczyzna w średnim wieku w masecze
Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił w środę, 2 czerwca kolejne kroki w luzowaniu obostrzeń. To m.in. zwiększenie limitu osób w transporcie, targach, imprezach rodzinnych.
                                                                                                                                                                                                             Fot. MZ

 

 

Adam Niedzielski konferencję w środę, 2 czerwca 2021 roku rozpoczął od informacji, że w Polsce odnotowano około 600 nowych zakażeń koronawirusem.

 

 

- Od początku maja realizujemy bardzo ważny program luzowania obostrzeń, dotyczący wszystkich dziedzin gospodarczych i życia społecznego - powiedział minister Niedzielski. - Nie przekłada się to, jak widzimy, na wzrost liczby zakażeń. Najbardziej widać zmniejszenie intensywności pandemii w hospitalizacjach. Ostatni tydzień to jest spadek rzędu 5 tys. łóżek.

Szef resortu poinformował, że rząd zdecydował się wprowadzić niewielkie zmiany, w najbliższym czasie większe, dotyczące okresu wakacyjnego. W środę przedstawił informacje dotyczące okresu od 6 do 25 czerwca 2021 roku. 

 

 

Wkrótce autobusy i tramwaje będą mogły wozić 3/4 maksymalnej liczby pasażerów. Nz. wnętrze tramwaju promującego 425-lecie gdańskiej Biblioteki PAN z charakterystycznymi i dowcipnymi tablicami na krzesełkach, gdzie obowiązuje jeszcze na tę chwilę zakaz siadania
Wkrótce autobusy i tramwaje będą mogły wozić 3/4 maksymalnej liczby pasażerów. Nz. wnętrze tramwaju promującego 425-lecie gdańskiej Biblioteki PAN z charakterystycznymi i dowcipnymi tablicami na krzesełkach, gdzie obowiązuje jeszcze na tę chwilę zakaz siadania
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Nowe zmiany w likwidacji obostrzeń od 6 czerwca 2021 roku

  • Możliwe będzie organizowanie targów i konferencji z limitem 1 osoby na 15 m kw.
  • Otwarte zostaną sale zabaw dla najmłodszych. Z limitem 1 osoby na 15 m kw.
  • Zwiększony zostanie limit wesel i zgromadzeń z 50 do 150 
  • Zmiany obejmą również transport zbiorowy - będzie obowiązywać maksymalnie 75 proc. obłożenia.- Limit osób na zgromadzeniach dotyczy zgromadzeń zorganizowanych - podkreślił minister zdrowia. - To organizator jest odpowiedzialny za weryfikację osób uczestniczących. Osoba chcąca nie być brana pod uwagę w limicie osób, będzie musiała to wykazać. 

 

 

Adam Niedzielski zapytany o otwarcie dyskotek odpowiedział, że jeszcze nie podjęto takiej decyzji. - Trzeba w większym stopniu przypilnować reżimu sanitarnego, weryfikować limit osób. Rozmawiamy o tym kontekście 26 czerwca, żeby taką decyzję podjąć - powiedział.

Szef ministrstwa zdrowia zachęcił też wszystkich do założenia Internetowego Konta Pacjenta. To ułatwienie m.in. dla seniorów, gdzie wypisane są wszystkie preskrypcje leków.

Kolejny etap dotyczyć będzie okresu od 26 czerwca do 31 sierpnia i będzie przedstawiony w przyszłym tygodniu.