• Start
  • Wiadomości
  • Koronawirus. Rady Dzielnic włączają się w wolontaryjną pomoc osobom zagrożonym

Koronawirus. Rady Dzielnic włączają się w wolontaryjną pomoc osobom zagrożonym

Pomogą w zrobieniu zakupów, wyprowadzą psa, postarają się pomóc adekwatnie do potrzeb. W akcję wspierania seniorów, czyli osób narażonych na największe niebezpieczeństwo w czasie pandemii koronawirusa, ale też osób będących w kwarantannie czy potrzebujących pomocy z innych powodów, włączyły się: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec i Rady Dzielnicy Żabianka - Wejhera - Jelitkowo - Tysiąclecia. Można do tych inicjatyw można dołączyć lub skorzystać z pomocy.
18.03.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Potrzebujesz pomocy? Radni dzielnicowi chętnie pomogą
Potrzebujesz pomocy? Radni dzielnicowi chętnie pomogą
mat. prasowe

 

Radni Dzielnicy Zaspa Młyniec w poniedziałek 16 marca zajęli się rozklejaniem plakatów informacyjnych. Wszystko po to, by mieszkańcy Zaspy wiedzieli wiedzy, gdzie i do kogo zgłosić się po pomoc.

- Mamy w radzie seniorów, którym chcemy pomóc, apelowali także mieszkańcy, dlatego zorganizowałam młodszych radnych i utworzyliśmy swoją grupę (red. w mediach społecznościowych), gdzie wrzucamy informacje o osobach potrzebujących - mówi Agnieszka Wierzbicka, przewodnicząca Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec. - Dostajemy też informacje z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Na tę chwilę grupa wolontariuszy liczy 11 osób. Jest zapotrzebowanie na naszą pomoc. Wyprowadzaliśmy już pieski i robiliśmy zakupy. Działamy. 

Osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy Radnych z Zaspy Młyńca proszone są o kontakt pod nr tel.: 660 684 055. Kto chciałby dołączyć do grupy wolontariuszy rownież może zadzwonić na wskazany numer lub skontaktować poprzez Facebook'a

Na podobnych zasadach swoją działalność wolontaryjną rozpoczęli Radni Dzielnicy Żabianka - Wejhera - Jelitkowo - Tysiąclecia. Pomogą w opiece nad zwierzęciem, kupią najpotrzebniejsze rzeczy, ale zaznaczają na plakacie informacyjnych, że na liście zakupów nie mogą znaleźć się papierosy ani alkohol. 

 

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
fot. pixabay.com

 

- Nasza grupa wolontariuszy liczy w tej chwili 13 osób - mówi Jarosław Makowiec, radny dzielnicy Żabianka - Wejhera - Jelitkowo - Tysiąclecia. - Można do nas dołączyć, ale trzeba być osobą pełnoletnią i spoza grupy ryzyka. Tak naprawdę to dzisiaj ruszamy (red. wtorek 17 marca), bo rozpoczynamy akcję plakatową całej dzielnicy. Telefon jest czynny od poniedziałku 16 marca. Jeszcze nikt nie dzwonił, ale jesteśmy gotowi do działania. Oferujemy pomoc osobom starszym i niepełnosprawnym.

Osoby które nie mogą lub nie powinny wychodzić z domu, a potrzebują pomocy, proszone są o kontakt telefoniczny: 514 573 383

Radni zachęcają, by odwiedzić ich profil na Facebooku i udostępniać post informujący o rozpoczętej przez nich akcji. TV

7:10 do Walencji, czyli jak działa lotnisko?