• Start
  • Wiadomości
  • Konkurs na najładniejszą elewację 2016 r. Zgłoś swoją wspólnotę, nagrody finansowe czekają

Konkurs na najładniejszą elewację 2016 r. Zgłoś swoją wspólnotę, nagrody finansowe czekają

Trwa ósma edycja organizowanego przez Miasto Gdańsk konkursu “Najładniejsza Elewacja Roku”. Do udziału zapraszamy wspólnoty mieszkaniowe, które w 2016 r. przeprowadziły lub przeprowadzą jeszcze remont lub modernizację elewacji budynku.
13.10.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Nowa elewacja kamienicy przy ul. Lendziona 7 - uznana za najpiękniejszą w zeszłorocznej edycji konkursu

- Konkurs na elewacje to już nasza gdańska tradycja: realizujemy go od 2009 roku. Do tej pory wzięło w nim udział ponad trzysta wspólnot, a nagrodami o łącznej wysokości 344,5 tys. zł uhonorowano dwadzieścia dwie. Jestem przekonany, że także ta edycja będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem - mówi zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak. - Nagroda to z jednej strony wyraz uznania i podziękowania mieszkańcom za zaangażowanie, w efekcie którego zyskuje estetyka miasta, z drugiej – konkretny „zastrzyk” finansowy, dzięki któremu można albo uregulować zobowiązania związane z wykonanym remontem, albo wykonać dodatkowe prace. Niektóre wspólnoty przeznaczyły swoje nagrody na pprzykład na zagospodarowanie i utwardzenie terenu, remont instalacji, dachów czy klatek schodowych - zachęca wiceprezydent.

Konkurs adresowany jest do wspólnot mieszkaniowych, których budynki zostały wybudowane przed rokiem 1990 i w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2016 roku przeprowadziły, bądź przeprowadzą remont lub modernizację elewacji budynku, przynajmniej w zakresie elewacji frontowej. Pula nagród wynosi 50 tys. zł.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

  • do końca roku 2016 przeprowadzić remont elewacji na budynku wspólnoty mieszkaniowej,
  • do 15 kwietnia 2017 złożyć w Urzędzie Miejskim zgłoszenie konkursowe podpisane przez członków wspólnoty posiadających większościowy udział

Wszystkie potrzebne informacje i dokumenty można znaleźć tutaj.

Czytaj także:

Za co można dostać od prezydenta czek? Za piękną kamienicę!