• Start
  • Wiadomości
  • Weź udział w konkursie na „Najpiękniejszy gdański balkon i przedogródek 2018"

Weź udział w konkursie na „Najpiękniejszy gdański balkon i przedogródek 2018"

Twórcy przydomowych oaz zieleni mogą wziąć udział w konkursie „Najpiękniejszy gdański balkon i przedogródek”, do udziału w którym już po raz trzeci zaprasza Prezydent Miasta Gdańska. Konkurs jest skierowany do mieszkańców Gdańska, a jego cel to promowanie dbałości o własną zieloną przestrzeń.
( 22.06.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Aranżacja balkonu Krystyny Redłowskiej, która zajęła I miejsce w kat. Balkon w 2017 roku to piękna kompozycja roślin i duże wyczucie w zestawieniu elementów dekoracyjnych
Aranżacja balkonu Krystyny Redłowskiej, która zajęła I miejsce w kat. Balkon w 2017 roku, to piękna kompozycja roślin i duże wyczucie w zestawieniu elementów dekoracyjnych
Materiały prasowe GZDiZ

- Konkurs ma inspirować mieszkańców Gdańska do upiększania swojego najbliższego otoczenia - mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej. - Nagradzamy i wyróżniamy osoby, które dbając o swoje balkony i przedogródki przyczyniają się do tego, że przestrzeń miejska jest atrakcyjniejsza. 

Jak mówią organizatorzy konkursu, obcowanie z zielenią jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Przyroda pełni w mieście bardzo wiele istotnych funkcji, od ekologicznej: pochłaniania zanieczyszczenia, zwiększa wilgotność powietrza, zapewnia schronienie, daje pokarm owadom i ptakom, po psychologiczną: uspokaja, koi, sprawia, że czujemy się bezpiecznie. W miejscach, gdzie jest dużo zieleni, znacznie lepiej odpoczywamy.

Z tego względu tak wiele osób zazielenia swoje najbliższe otoczenie. Często jest to niewielki przedogródek przed blokiem, balkon lub tylko okienny parapet. Nie stanowi to jednak przeszkody, aby nawet tak małą przestrzeń uczynić swoją zieloną oazą i zaprezentować innym mieszkańcom roślinne aranżacje na swoim balkonie lub przedogródku.

Gdańsk po raz trzeci chce inspirować i nagrodzić mieszkańców dbających o własną przestrzeń, mających wyjątkowe pomysły i rozwiązania, które pozytywnie wpływają na poprawę jakości przestrzeni miejskiej w Gdańsku.

W konkursie nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: najładniejszy balkon i najładniejszy przedogródek. Autorom zostaną przyznane nagrody w wysokości 1000, 500 i 300 zł.

Zgłoszenie, do którego należy załączyć od dwóch do pięciu zdjęć aranżacji balkonu lub przedogródka, można nadsyłać do 18 września 2018 roku do godz. 12.00. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszenia konkursowego można pobrać poniżej.

Zgłoszenie Nr 935_18 z 08.06.2018 (193.73 KB)
Regulamin Nr 935_18 z 08.06 (80.71 KB)