• Start
  • Wiadomości
  • Konkurs “Aktywni w Europejskiej Stolicy Wolontariatu” - cztery kategorie czekają na nominacje

Konkurs “Aktywni w Europejskiej Stolicy Wolontariatu” - cztery kategorie czekają na nominacje

Kto zasłużył na miano wolontariusza roku, a kto - koordynatora wolontariatu? Jaka firma sprzyja wolontariuszom, a jaka grupa czy klub zaangażowanych mieszkańców wyróżnił się w 2022 r.? Do 28 listopada zgłaszać można kandydatury w 4 kategoriach konkursu, w tym edycji szczególnej, bo w 2022 r. Gdańsk nosi tytuł Europejskiej Stolicy Wolontariatu.
( 15.11.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Piotr Wittman/www.gdansk.pl

Kategorie konkursu Aktywni w Europejskiej Stolicy Wolontariatu

Realizowany od dobrych kilku lat konkurs “Aktywni w mieście” w tym roku otrzymał zmodyfikowany tytuł - “Aktywni w Europejskiej Stolicy Wolontariatu”, ponieważ Gdańsk jeszcze do końca grudnia będzie nosił to zaszczytne miano.

Konkurs to doskonała okazja, by złożyć podziękowania dla gdańszczan i gdańszczanek najbardziej aktywnych w realizacji idei wolontariatu na różnych płaszczyznach, ujętych w czterech kategoriach konkursowych:

  • Wolontariusz/-ka roku
  • Koordynator/-ka wolontariatu roku
  • Organizacja / Firma przyjazna wolontariuszom
  • Grupa / Klub / Rodzina wolontariacka/ki

11. Forum Inicjowania Rozwoju - koniec ery supermenów, tylko razem sprostamy wyzwaniom

Termin i forma składania nominacji w konkursie

Wniosek należy złożyć do 28 listopada 2022r. do godz. 16 (obowiązuje we wszystkich kategoriach). Dokument można dostarczyć drogą mailową na adres: gdansk@wolontariatgdansk.pl lub osobiście do biura Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku od pn do pt. w godz. 8-17; Plac Solidarności 1, pok. 3.27 (budynek ECS, 3 piętro)

Wniosek, regulamin i więcej informacji na stronie internetowej RCW

Formularz wniosku można także otrzymać drogą elektroniczną pisząc na adres: gdansk@wolontariatgdansk.pl (w tytule wpisując „Prośba o formularz zgłoszeniowy)”, a także otrzymać w wersji papierowej w biurze RCW w Gdańsku.

Wyniki zostaną ogłoszone w dniu wręczenia nagród, czyli 3 grudnia podczas Gali Wolontariatu „Aktywni w Europejskiej Stolicy Wolontariatu”, która odbędzie się w Stacji Orunia GAK.

Europejska Stolica Wolontariatu. Wizyta zagranicznych aktywistów w Gdańsku

Organizatorzy konkursu: Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku oraz Urząd Miasta Gdańska.