Koncert "30 lat Wolności - Kocham Polskę”. Wstęp wolny

Główny koncert obchodów zatytułowany „30 lat Wolności - Kocham Polskę” odbędzie się we wtorek, 4 czerwca, o godz. 20.00 na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku. Wstęp jest wolny, podobnie jak darmowa jest tego dnia komunikacja miejska. Organizatorzy zapewniają, że żaden telewizyjny przekaz nie odda wyjątkowej atmosfery, która będzie podczas widowiska.
03.06.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ogromna scena na Pl. Zebrań Ludowych już stoi
Ogromna scena na Pl. Zebrań Ludowych już stoi
zdj. Marek Wałuszko/gdansk.pl


Odwiedziliśmy z kamerą twórców koncertu, który odbędzie się 4 czerwca na Pl. Zebrań Ludowych. Trwają ostatnie techniczne przygotowania. Ogromna scena już stoi, a na niej odbywają się muzyczne próby. To multimedialne widowisko z udziałem 80 wykonawców reżyseruje Bolesław Pawica.

Zobacz wideo zapowiadające koncert:
To będzie – jak zapowiada – wyjątkowa, pełna dramaturgii i bardzo efektowna opowieść o naszej wspólnocie. Widowisko jest podzielone na trzy części „Było”, „Jest” i „Będzie”. W pierwszej wystąpią wykonawcy i zaprezentowane zostaną utwory z lat 80-tych ubiegłego stulecia, kiedy to Polacy walczyli o wolność. W drugiej pojawią artyści z utworami z lat 90-tych i obecnych.

- Wierzymy, że utwór, którym kończymy koncert „My nie chcemy się bić, my się chcemy całować” zespołu Happysad przekłada się na założenie finałowej części zatytułowanej „Będzie”. My wierzymy, że tak BĘDZIE! - mówi Bolesław Pawica, reżyser i autor scenariusza koncertu.

Jedną z gwiazd widowiska będzie też Kayah
Jedną z gwiazd widowiska będzie też Kayah
zdj. Mateusz Ochocki/KFP


Zagrają m.in. Oddział Zamknięty, Perfect, Dżem, Lady Pank, Mr Zoob, Krystyna Prońko, Maciej Maleńczuk, Kayah, Kasia Kowalska, Sebastian Karpiel-Bułecka, Maciej Balcar, Raz Dwa Trzy, Kamil Bednarek, Krzysztof Zalewski, Mateuszu Ziółko, Sound'n'Grace, Happysad, Igor Herbut, Piotr Cugowski, Michał Szpak, IRA, Natalia Nykiel, Sztywny Pal Azji, Marcin Urban Band. Wykonają swoje kompozycje albo covery znanych przebojów, np. "Arahję" Kultu, "Dziwny jest ten świat" czy "Sound of Silence" Simona i Garfunkela.

- Świętujmy te 30 lat wolności razem, świętujmy w Gdańsku.

- Przyjdźcie Państwo na koncert - zaprasza Jacek Bendykowski, prezes Fundacji Gdańskiej, która organizuje Święto Wolności i Solidarności. - To jest najważniejsze widowisko muzyczne w Gdańsku w tym roku.

Na koncercie usłyszymy 80 znakomitych wykonawców. Nz. Grzegorz Markowski lider zespołu Perfect
Na koncercie usłyszymy 80 znakomitych wykonawców. Nz. Grzegorz Markowski lider zespołu Perfect
zdj. Mateusz Ochocki/KFP

 

Jak zapewniają twórcy każdy – bez względu na wiek czy poglądy – znajdzie tu coś dla siebie. Będzie świątecznie i radośnie.

Początek g. 20.00 (na Pl. Zebrań Ludowych można przyjść już o 18.30). Wstęp na koncert jest wolny. Darmowa jest też tego dnia miejska komunikacja.

Czytaj też: Waglewski, Lady Pank, Perfect, Kayah, Bednarek i inni zagrają podczas Święta Wolności i Solidarności - 4 czerwca

 

 

TV

Ostatni dzień 44. Zjazdu Nowej Hanzy w Gdańsku