• Start
  • Wiadomości
  • Koncern Nike otworzył biuro w Gdańsku - zatrudnia specjalistów nowych technologii

Koncern Nike otworzył biuro w Gdańsku - zatrudnia specjalistów nowych technologii

Globalny producent obuwia i odzieży sportowej Nike otwiera biuro w najwyższym biurowcu Olivia Centre, czyli w Olivia Star. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia wyposażenia gdańskiej siedziby koncernu, który chce zbudować tu nową gałąź swego globalnego Działu Technologicznego.
03.02.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wnętrza biura Nike na 22 piętrze biurowca Olivia Star (Olivia Centre) w Gdańsku
Wnętrza biura Nike na 22 piętrze biurowca Olivia Star (Olivia Centre) w Gdańsku
Fot. Linkedin

 

Nieoficjalnie mówi się o nawet kilkuset stanowiskach pracy w Gdańsku, obecnie na stronie Nike znaleźć można informacje o rekrutacji prowadzonej na 26 stanowisk. Capability Centre w Gdańsku (w wolnym tłumaczeniu - centrum rozwojowe) jest częścią globalnego Działu Technologicznego Nike, który - jak czytamy na stronie koncertu : “wspiera rozwój firmy, stosując najnowocześniejszy sprzęt, oprogramowanie oraz aplikacje firmowe obsługujące infrastrukturę, system bezpieczeństwa oraz operacje łańcucha dostaw. Globalny Dział Technologiczny opracowuje nowatorskie rozwiązania, które napędzają rozwój. Jednocześnie tworzy i wdraża narzędzia, dzięki którym niemożliwe staje się możliwe”.

Stanowiska, na które prowadzona jest rekrutacja w Gdańsku dotyczą przede wszystkim specjalistów IT, m.in.: software engineer, java engineer, product support engineer. Gdański zespół współpracować ma z innym technologicznymi teamami Nike w Holandii, czy Stanach Zjednoczonych.

 

 Mural na jednej ze ścian biura koncernu Nike w Gdańsku
"Mural" na jednej ze ścian biura koncernu Nike w Gdańsku
Fot. Linkedin

- Cieszymy się, że nasz nowy rezydent ogłosił otwarcie swojego biura w najwyższym budynku Polski północnej - Olivia Star. Zatem oficjalnie możemy go powitać w Olivia Centre – przyznaje Katarzyna Szymańska, dyrektor działu relacji z rezydentami Olivia Centre. - Z prowadzonej od kilku tygodni rekrutacji wynika, że obecność marki w Gdańsku łączy się z zatrudnieniem znacznej liczby pracowników, a zatem wzmocni to także atrakcyjność Gdańska, co jest istotne z punktu widzenia wszystkich pracowników rozpatrujących relokację nad morze. To bardzo dobra wiadomość dla Pomorza, potwierdzająca siłę lokalnej gospodarki, która potrafi zainteresować największe firmy na świecie. 

 

TV

Ostatni dzień 44. Zjazdu Nowej Hanzy w Gdańsku