• Start
  • Wiadomości
  • Gdańszczanie mają wielkie serce dla bezdomnych zwierząt. Jak pomagają?

Gdańszczanie mają wielkie serce dla bezdomnych zwierząt. Jak pomagają?

Gdański magistrat już od 11 lat przekazuje mieszkańcom dwukondygnacyjne, ocieplone domy dla kotów. Rozdano już do tej pory blisko 1160 takich domostw, 50 kolejnych - dzisiaj. W środę, 20 grudnia, Wydział Środowiska zaprasza do swojej siedziby (ul. Piekarnicza 16) na spotkanie integracyjne, podczas którego opiekunowie będą mogli porozmawiać o kocich problemach i otrzymać zestaw upominkowy przygotowany przez Wydział.
( Publikacja: 17.12.2017 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Koty w zimie potrzebują naszej pomocy


Gdański magistrat od 2006 roku przekazuje mieszkańcom dwukondygnacyjne, ocieplone, czteropokojowe domy dla kotów. Domy, które są dostosowane do indywidualistycznego charakteru tych zwierząt: z oddzielnym wejściem do każdego z pomieszczeń. Przez ten czas rozdano już blisko 1160 domków dla kotów, a kolejnych 50 rozdano w niedzielę.

- Pomimo przekazania mieszkańcom tak wielu domków, zainteresowanie akcją nie maleje i Wydział Środowiska gdańskiego magistratu otrzymuje kolejne wnioski w sprawie udzielenia pomocy zwierzętom w okresie zimowym – mówi Marcin Tryksza z Wydziału Środowiska UMG. – Zakupiliśmy więc 40 dużych domków (czteroosobowych) i 10 małych (dwuosobowych).

Po raz pierwszy domki zostaną rozwiezione do osób, które je zamówiły. Transport wyruszy spod siedziby spółki Gdańskie Wody przy ul. Kaczeńce 33 w niedzielę 17 grudnia o godz. 12.00.


W środę – spotkanie dla opiekunów

Z kolei w środę 20 grudnia, w siedzibie Wydziału Środowiska przy ul. Piekarniczej 16, odbędzie się spotkanie, podczas którego będzie można porozmawiać o kocich problemach oraz otrzymać zestaw upominkowy przygotowany przez Wydział. – Cel spotkania jest integracyjny, porozmawiamy o kocich problemach, przyjemnościach. O różnych aspektach opieki nad wolnożyjącymi kotami w Gdańsku – mówi Dorota Groth z Fundacji KOTangens.

Opiekunowie kotów, którzy przyjdą na spotkanie, otrzymają także zestaw upominkowy, zakupiony przez Wydział Środowiska gdańskiego magistratu, a dystrybuowany przez Fundację „KOTangens”. Na zestaw skała dać się będzie puszka z karmą i karma sucha. Zestawy wydawane będą w godzinach 14.00-17.00. Ich liczba jest ograniczona!


Takie domki otrzymali w niedzielę opiekunowie gdańskich kotów


Pomagamy od 2006 roku

Przypomnijmy, że Gdańsk od 2006 roku oferuje kotom domy szyte ma miarę, czyli własny kąt na wyłączność (jedno pomieszczenie dla jednego kota) i odrębne wejście do każdego z pomieszczeń. Projekt kociego domu jest owocem konsultacji Miasta z miłośnikami i znawcami kociej natury oraz z Powiatowym Inspektorem Weterynarii.
Warunkiem przyznania budki jest zgoda administratora na jej ustawienie oraz zobowiązanie do utrzymania porządku oraz czystości w jej otoczeniu.